FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKY 

 

Na pražském Staroměstském náměstí se v půl druhé odpoledne konala mezinárodní akce nazvaná „Об‘єднані прапором “ (z ukrajinštiny pravděpodobně nejlépe přeloženo jako Putovní vlajka). Smyslem kampaně je mluvit o problémech krymských Tatarů, ruské okupaci Krymu a lhostejnosti běžných lidí k dění. Akce se konala v den připomínky narození ukrajinského básníka Tarase Ševčenka.

Kampaň byla zahájena Ukrajinci v Irsku v roce 2017. Začátkem roku 2018 se do projektu zapojilo více než 20 zemí světa, stejně jako krymští Tataři z různých koutů světa.

V říjnu 2018 krymští Tataři, ukrajinští i evropští aktivisté zahájili mezinárodní akci proti okupaci Krymu známou pod tagem #LiberateCrimea.

K tomuto účelu mají krymskotatarskou vlajku o rozměrech 3×4,5 metru, kterou převáží po celém světě. Vlajka už byla v USA, Kanadě, Argentině, Austrálii a nyní je i v Praze.

Jak na facebookovém profilu uvádí Soňa Pospíšilová, Praha navazuje na berlínskou demonstraci za svobodný Krym z 2. března pod Brandenburskou bránou. Tehdy se na ukrajinské ambasádě v Berlíně podepisovala putovní vlajka krymských Tatarů, která byla přítomna už v 27 jiných zemích. Hlavní část kampaně proběhla před Brandenburskou bránou a mimo jiné si na ní připomínali jména obyvatel Krymu vězněných v Rusku. Soňa Pospíšilová v Berlíně vlajku převzala a dopravila ji do Prahy.

Na Staroměstském náměstí se u stánku Pražského Majdanu sešly desítky především mladých lidí. Jejich věk se pohyboval v rozmezí žáků prvního stupně až po vysokoškolské studenty. Ti společně rozvinuli putovní vlajku a nechali se dlouhou chvíli fotit procházejícími turisty. Po čase se k nim přidal i velvyslanec Ukrajiny Jevhen Perebyjnis s chotí.

 

 

Následně žáci a studenti zpívali ukrajinské národní písně a recitovali v několika světových jazycích jednu a tu samou báseň Tarase Ševčenka Závět. Termín akce symbolicky připadl na den, kdy si Ukrajina připomíná výročí narození svého slavného básníka a malíře, který za své literární názory strávil deset let ve vyhnanství ve střední Asii. V Kyjevě je po něm pojmenovaná Národní univerzita Tarase Ševčenka.

 
>>K poslechu recitace básně Závěť od Tarase Ševčenka na Staroměstském náměstí
 

Nakonec se zájemci mohli na putovní vlajku podepsat.

Kampaň v místech, kde stojí stánek Pražského Majdanu, pořádala podle facebookové skupiny Прага українською (Praha ukrajinsky) s podporou Velvyslanectví Ukrajiny v Praze a pražského Majdanu.

Volba lidskosti