FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKYVelkým překvapením sobotní konference Demokracie versus totalita v 21. století pořádané Hnutím za přímou demokracii (HzPD) byl česko-americký performer Milan Kohout, signatář Charty77, který byl v roce 1986 vyhoštěn z Československa.

Po šestadvaceti letech žití v USA, kde učil na univerzitě v Bostonu, se vrátil do České republiky, aby zde prožil něco, co nazval „Zastydlý antikomunismus a můj kulturní šok aneb z jedné totality do druhé.“

 

Ačkoliv byl v minulosti vyhoštěn z Československa, po šestadvaceti letech usedl na židli vedle Vojtěcha Filipa a dokázal s ním diskutovat o demokracii a totalitě v 21. století.

 
 
Zkušenosti s učením na univerzitě v Bostonu

Ačkoliv byly americké univerzity po desetiletí vystaveny neoliberálnímu směru v politice, tak tomuto vlivu odolaly mnohem lépe než ty české. Studenti v Americe jsou drtivě levicoví.

Za vše hovoří i to, že manželka viceprezidenta Dicka Cheneyho veřejně prohlašovala, že americké univerzity jsou semeništěm levičáků a mělo by se proti tomu zakročit.

Po návratu do České republiky Milan Kohout zažil kulturní reverzní šok, anglicky Reverse Culture Shock. A šokoval ho právě nedostatek levého spektra na univerzitní půdě.

Například v Americe se běžně vyučuje marxismus, anarchismus, komunismus a jiné ismy, ale v České republice se chováme, jako by to snad bylo něco disidentského.

Studenti v Americe jsou v drtivé většině levicově smýšlející a ve většině případů zosobňovali i rostoucí část celospolečenského vzdoru proti totalizujícímu se kapitalismu v USA. Byl to ten vzdor, který nedávno vyústil v Occupy Wall Street, o kterém opět česká média nepodávala žádné zprávy. Occupy bylo obrovské protikapitalistické hnutí ve 350 velkých městech Ameriky.

„U studentů v České republice vidím snahu vytvořit hnutí Occupy Humanismus a Solidaritu, či Occupy Všeobecnou deklaraci lidských práv,“ prohlásil na adresu mladých pravicových a konzervativních studentů v Čechách. „Šokován tímto paradoxem jsem to nazval zastydlý antikomunismus.“

Zastydlý antikomunismus znamená absenci chápání současných společenských změn ve světě. Tento termín je odvozen z lékařského termínu zastydlá puberta, která vede k absenci rozvoje pubertálních změn, a to jak u žen, tak u mužů.

Čeští studenti jsou pravicoví a konzervativní, protože jim prý jde o osobní svobodu. Studenti v Bostonu bojují proti pravicovým kapitalistickým ideologiím, protože jim ale jde také o osobní svobodu a lidskou důstojnost.

„Při posttotalitním syndromu děti simulují mentální poruchy svých rodičů, trpících oním zastydlým antikomunismem, který jim brání v rozvoji chápání vyšší komplexnosti současných světových společenských změn. Změn, které jsou jimi nepovšimnuty, ale probíhají už i za humny České republiky. Zde můžeme zmínit masová hnutí mladých i starých proti kapitalismu v západní Evropě. Možná je to tím, že čím víc si jejich rodiče uvědomují, že kapitalismus nefunguje a fungovat nebude, tím víc se stávají urputnějšími antikomunisty a antilevičáky.“

 

Volba lidskosti