- Evropský rozhled - http://www.evropsky-rozhled.eu -

Čeští motorkáři míří na show Nočních vlků do Sevastopolu

 

BikeShow 2016 Nočních vlků v Sevastopolu z minulého roku si lze prohlédnout na YouTube [1].


 

Český motorkářský klub Red Eyed Crüe připravuje jízdu [2] na show Nočních vlků v ukrajinském Sevastopolu. Bike Show s více než dvacetiletou tradicí je událost, kam se každoročně sjíždějí motorkáři z celého světa a rozhodně jich nebývá málo, rok co rok jsou jich stovky tisíc. Dříve show připomínala vítězství Ruska nad fašisty v druhé světové válce, po okupaci Krymu se stala propagandistickou událostí oslavující ruské vojáky a povstalce na ukrajinském území. Málokdo ví, že během Bike Show dochází také k masové rekrutaci účastníků do řad ruské armády.

Motorkářský klub Red Eyed Crüe spolupracuje s Nočními vlky od svého vzniku. Ostatně vznikli na jejich podporu a mají spolu podepsanou dohodu o vzájemné spolupráci. Když Noční vlci projíždějí územím České republiky, starají se o ně po celou dobu průjezdu.

Prezidentem motorkářského klubu Red Eyed Crüe je Vladimír Boháč, na sociálních sítích známý jako Lalin Lippowitz. Krátce po sametové revoluci pracoval v ruské firmě zahraničního obchodu. Vladimír Boháč se opakovaně setkává s ruským prezidentem Vladimírem Putinem a byl jako čestný host pozván do Moskvy na výročí klubu Nočních vlků nebo na kalingradskou Bike Show, kde reprezentoval Českou republiku.

 

Vladimír Boháč, přezdívaný Lalin Lippowitz, druhý zleva


 

K 27. výročí založení Nočních vlků přijela česká delegace Red Eyed Crüe na oslavy do moskevského klubu Sexton. Alexandr Zaldostanov přezdívaný Chirurg jim osobně poděkoval za pomoc s průjezdem Dorog Pobědy 2016 přes území České republiky. Na videu, kde se mimo jiné mluví o Donbasu, je vidět Tomáš Buzek, Dušan „Durej“, který na sociální síti vystupuje jako Dušan Chodec, Lukáš Čížkovský a Vojtěch Ptáček (pozn. může se jednat o přezdívky a o zvukové zkomoleniny jmen). Někteří z nich byli před koncertem Alexandrovců v Praze spatřeni, jak slovně zastrašují proukrajinského aktivistu Tomasze Peszynského [3].

 

Vladimír Boháč s českými motorkáři na oslavě 27. výročí vzniku Nočních vlků v moskevském klubu Sexton. Na podium ho uvedl Alexandr Zaldostanov. Video je možné zobrazit zde [4].


 

Motorkáři vyrazí do Sevastopolu 11. srpna. Rozhodně to není jejich první jízda, na show jezdili ještě dříve, než začala okupace Krymu. To ale neznamená, že jde o apolitickou akci. Naopak, je to proruská propagandistická událost, kde se adorují proruští povstalci a oslavují operace ruské armády. Prezident českého klubu Vladimír Boháč například díky spolupráci s Nočními vlky dostal povolenku pro vstup do vojenského území. Byl na palubě jak raketového křižníku, tak ruské ponorky, nebo jedl v kantýně spolu s ruskými důstojníky.

Málokdo ví, že přímo na Bike Show dochází k rekrutaci motorkářů do řad ruské armády. Přímo v místě konání show má ruská armáda postavené stánky určené pro nábor nováčků do Černomořského loďstva (rusky Черноморский Флот, Chernomorsky Flot). Velitel Alexandr Vitka uvedl, že v minulém roce tak do řad armády vstoupilo až dva tisíce vojáků.

 
Odkazy:
Newsweek: RUSSIAN NAVY TO USE NIGHT WOLVES BIKERS AS RECRUITMENT DRAW IN CRIMEA [5]