POSLEDNÍ ČLÁNKYS odvoláním na neoficiální zprávy ruské rozvědky se dnes zvláštní divize a armádní jednotky z Francie, Británie a USA pokusí spáchat atentát na Muammara Kaddáfího.

Kaddáfího armáda začala mít převahu nad protilibyjskou koalicí, když vytvořila tzv. „druhou frontu“. Druhá fronta sestává z ozbrojených civilistů, kteří se v Benghází snaží udržet pořádek. Atentát na libyjského vůdce by vedl demoralizaci Kaddáfího spojenců a k jejich celkovému oslabení proti útokům ze zahraničí.

Hlavním důvodem, proč se chystá atentát na libyjského vůdce, je nedávné rozhodnutí italského parlamentu o konání zvláštního zasedání dne 3. května 2011, na kterém se budou projednávat vznikající rozpory v otázkách kolem války v Libyi. To může zapříčinit rozpad italské koalice. Zároveň hrozí, že Silvio Berlusconi ztratí funkci předsedy vlády.

Antiválečné nálady v Itálii mohou vést k šíření podobných nálad i do jiných zemí. Pak by nebylo možné dosáhnout deklarovaných válečných cílů proti Kaddáfímu. Z tohoto důvodu musí být  na Muammara Kaddáfího spáchán atentát ještě před zasedáním italského parlamentu.

Ruská tajná rozvědka již nesděluje, jak se k nastalé situaci postaví.

Volba lidskosti