FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKY 

 

Ve středu 19. prosince 2018 od 16 hodiny odstartovala před Ministerstvem zahraničních věcí na Loretánském náměstí v Praze akce nazvaná „Demonstrace proti turecké agresi do Sýrie“. Na akci svolávala facebooková stránka Československo-kurdské solidarity, která se snaží informovat o dění v Kurdistánu. Jak na místě uvedl nahlašovatel Jan Májíček ze Sociálistické Solidarity, Turecko se chystá podniknout ofenzívu do kurdských částí Sýrie a začali již s dělostřeleckou přípravou. Zhruba dvě desítky lidí se poté vydaly na pochod před tureckou ambasádu.

V projevu Jana Májíčka zaznělo, že dnešní shromáždění bylo svoláno proto, aby vyjádřili solidaritu s Kurdy, nesouhlas s Erdoganovým režimem a politikou Evropské unie a České republiky, která Erdoganův režim podporuje. Za evropskou mlčenlivost se Unie snaží vyobchodovat s Tureckem ochranu před uprchlickou vlnou.

„Lidé, kteří prchají před válkou ze Sýrie, jsou zavíráni v tureckých koncentrácích a Evropská unie si vybírá jenom ty vzdělané a perspektivní, které převezme,“ uvedl Májíček. „Evropská unie za to platí, jak politickými body, tak penězi nás všech. Erdogan této pomoci využívá pro další zbrojení a politické krytí využívá k čistkám a represím proti Kurdům.“

Pavel Pečínka, politolog z Brna a člen Československo-kurdské solidarity, rovněž redaktor magazínu Zbraně, plánuje do budoucna podobná shromáždění pořádat častěji. Nebudou zapomínat na Rojavu. Chtějí oslovovat několik sektorů české společnosti, ale i mladé sociální demokraty, anarchisty, a rádi by vešli i do těsnějšího kontaktu s Českou pirátskou stranou.

V této souvislosti ocenil aktivity pirátského předsedy a poslance Ivana Bartoše. Na svém facebookovém profilu vyzval k účasti na demonstraci a v minulosti se částečně angažoval při vzniku kanceláře YPG v Praze, zprostředkovával i nějaké kontakty mezi českými politiky a vojensko-politickými představiteli YPG. „Ivan Bartoš měl tu kuráž jít do takového podniku na rozdíl od jiných politiků,“ uvedl Pavel Pečínka.

Proč vlastně dostatečně nekritizujeme Turecko, když v české společnosti averze vůči Turecku existuje? Podle Pavla Pečínky je jen málo lidí, kteří by s Erdoganem sympatizovali, každý ho svým způsobem kritizuje, ale na druhou stranu jsou v Turecku levné dovolené u moře. Turecko je obrovským ekonomickým prostorem. Kurdové naproti tomu mohou nabídnout ropné vrty a zemědělství. Kritika Turecka je tak podmíněna spíše nábožensky a nacionalisticky, není to přesně ta kritika tureckého režimu, jaká by byla vhodná a nakonec ekonomicko-pragmatický přístup převládá.

Čeští politici zapomínají, že ještě nedávno se odehrávaly velice časté incidenty v evropských ulicích, kdy lidé spojení s Islámským státem buď přes internet nebo přímo vysláni Islámským státem vraždili civilisty. Když se hledal způsob, jak srdce Islámského státu zasáhnout, jednou z těch sil byly kurdské síly a významnou roli sehráli rojavští Kurdové. Bez jejich pomoci by potlačení Islámského státu bylo mnohem složitější, vysvětloval Pavel Pečínka.

Politolog dále kritizoval uvěznění Markéty Všelichové a Miroslava Farkase tureckým režimem za aktivity, které se vůbec neodehrály na tureckém území, ale v Sýrii a byly zaměřené proti Islámskému státu.

„My, na rozdíl od tureckého režimu, respektujeme zákony, takže máme jen vlajky a ne dlažební kostky a Molotovovy koktejly. Těmito zákonnými prostředky budeme oslovovat čím dál větší sektory společnosti,“ uvedl.

V závěru projevu doufá, že se jim časem tuto otázku povede přenést do Parlamentu a potom i na evropskou úroveň, a  Evropská unie by mohla pomoci nějakými ekonomickými a vojenskými sankcemi zatlačit na režim v Turecku, tak, aby situace v Rojavě byla lepší a pocit ohrožení by tam zmizel.

Následně se vydali pěšky na pochod k tureckému velvyslanectví. V čele průvodu drželi veliký zelený transparent s nápisem „Solidarity with Rojava“ a skandovali hesla jako „Svobodný Kurdistán!“, „Ať žije Rojava!“ a „Erdogan terrorist!“

 

 

Před tureckou ambasádou opět zopakovali, že Erdoganův režim vězní mnoho lidí, nejen Kurdů, ale i Evropanů, včetně dvou Čechů, kteří byli formálně obviněni z terorismu a napomáháním teroristickým organizacím, přestože Turecku často chybí důkazy.

Zaměstnanci tureckého velvyslanectví si demonstranty přišli, stejně tak jako na poslední demonstraci uvězněné aktivistky Markéty Všelichové, vyfotit.

>>Přečtete si článek o demonstraci Markéty Všelichové před tureckým velvyslanectvím krátce předtím, než byla tureckým režimem uvězněna

Poslední z řečníků, který nebyl dostatečně představen, žádal Turecko, aby okamžitě propustil všechny politické vězně a všechny občany Evropské unie, které protiprávně vězní na svém území a aby opustili od agresivních aktů vůči sousedním zemím vůči netureckému obyvatelstvu. „Chce-li Turecko směřovat do Evropy, mělo by přijmout evropské hodnoty, kterými jsou láska k demokracii, humanismus a respektování mezinárodních norem,“ zaznělo jako poslední sdělení na demonstraci.

Poté byly zapáleny svíčky a postupně se všichni rozešli na jiné akce.

V této souvislosti je třeba podotknout, že do Rojavy často vyjíždějí i čeští anarchisté, kteří se zde přidávají na stranu bojující radikální levice.

 
2018_12_19_Turecko_05
 

Volba lidskosti