FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKY 
Výtisk časopisu Vědomí, který se rodával spolu se zakoupením vstupenky na Čajomír Fest 2015Výtisk časopisu Vědomí, který se rodával spolu se zakoupením vstupenky na Čajomír Fest 2015

 
Fenomén čajové kultury v ČR nebývá podporován pouze kouzelnou atmosférou provoněných čajoven s teplými šálky padnoucími přímo do ruky, ale také notnou dávkou rádoby intelektuálních diskusí tématicky předpřipravených desinformační scénou.

Poprvé jsme si tohoto fenoménu všimli na Čajomír Festu v roce 2015. Tehdy spolu se vstupenkou na pražský festival čaje návštěvníci dostávali zdarma časopis Vědomí. Šéfredaktorem časopisu Vědomí je přitom Ondřej Geršl, který provozuje celou řadu desinformačních webových stránek, včetně AC24.cz.

 
>>Evropské hodnoty o Vědomí a AC24

>>Evropské hodnoty: Fungování českých dezinformačních webů

>>Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám

 
O rok později se na festivalu čaje objevil stánek časopisu Šifra. Jde o časopis založený Milanem Vidlákem, který dříve vedl Vědomí pod AC24. V časopise se objevují nepravdivé informace o působení amerických vojsk v Sýrii, či se v něm zbytečně vyvolává strach z imigrace.

 
Propagační stánek časopisu Šifra na Čajomír Festu 2016Propagační stánek časopisu Šifra na Čajomír Festu 2016
 

Působení desinformačních skupin se pomalu přesouvá i do kamenných čajoven (ale i kaváren) v podobě přednášek a diskusních večerů. Jedna z takových přednášek se konala 13. září 2016 v nejmenované čajovně na Václavském náměstí v Praze. Diskuse nesla název Média vs. Realita a přednášel na ní Milan Vidlák z časopisu Šifra. Vstupné na diskusi stálo 100 Kč a zájemci si museli s předstihem zarezervovat místo pod svým jménem.

V pražských čajovnách dále bývají zdarma k přečtení výtisky časopisu Šifra, v některých se na nástěnkách objevují reklamy na desinformační portály.

Nelze si ale automaticky myslet, že milovníci čaje poskytují ruské desinformační kampani prostor vědomě. Tam, kde totiž zdarma šíří Šifru, tam zároveň šíří i Respekt.

Volba lidskosti