POSLEDNÍ ČLÁNKYVážený pane Kaddáfí,

neznám Vás a nevím, jestli jste ten, kdo řídí libyjskou armádu nebo aspoň její část.

Jsem v této oblasti neznalý. Pocházím z Kanady a žiji zde od svého narození, 2. dubna 1979. Uvědomuji si, že všechny zprávy, které nám sdělují naše média, jsou značně neobjektivní a v mnoha případech i značně nepřesné. Jsou to hlavně zprávy celebrit.

Pane Kaddáfí či kdokoliv jiný, kdo poslouchá. Jsem mírumilovný muž a lidé mi často vyčítají, že jsem takový. Nazývají mě snílkem, protože věřím, že svět může existovat v míru.

Proč Vám píši… Před několika týdny jsem ve zprávách zahlédl krátký záběr, kde se zmiňujete: „Přečtěte si zelenou knihu, vše je v Zelené knize.“ Hned jsem začal Zelenou knihu hledat a objevil jsem stránky MATHABA, kde byla ke stažení. Začal jsem číst. První noc jsem přečetl většinu první části, druhý den ráno jsem knihu dočetl.

Po přečtení třetí závěrečné části jsem se začal podivovat. „Psal tato slova Muammar Kaddáfí,“ jak jsem byl informován…

Později jsem zjistil, že knihu sepsal kolektiv osob a už vím, že MATHABA je skupina lidí, která touží po progresivně-pozitivním světě a pracuje na zlepšení světa. Avšak ve zprávách nám říkají, že jste, Muammare, šílenec, který je předurčen, aby lidem způsoboval bolest…

Když jsem četl knihu, cítil jsem, že opak je pravdou.

Pane Kaddáfí, v tomto období nemám žádné otázky.

Doufám, že moje kanadská vláda udělá správnou věc. Lidé si zaslouží mír. Neznám motivy svých lidí. Mohu znát jen ty svoje vlastní motivy.

Přeju vám mnoho požehnání, ať už jste kdokoliv.

S láskou

Todd Andrew Melville

St Catharines, Ontario, Kanada

Originální text: Letter to Muammar Qadhafi from a Canadian

Volba lidskosti