POSLEDNÍ ČLÁNKYKolikrát denně vám někdo volá z telefonního čísla +420282008453? Ať už je to kdokoliv, nabádáme všechny k ostražitosti. Toto telefonní číslo obtěžuje lidi napříč několika státy Evropské unie, vyvolává spolu s jinými čísly ve svých obětech pocit strachu a když se pokusíte zavolat zpět, můžete přijít i o nemalé peníze.

 

 

V poledne vám zazvoní telefon, zvednete jej a na druhé straně se nikdo neozývá, slyšíte jen něčí funění. Položíte. Je to nepříjemný pocit. Asi se něco děje… O chvíli později kdosi neznámý volá z telefonního čísla +420282008453, ale než ho stihnete zvednout, ten na druhém konci spojení ukončí. To už opravdu věříte, že se něco vážného děje. Jako většina lidí zavoláte zpět.

Zde se scénáře rozcházejí. Někteří se nedovolají. Jiní se dovolají a na horké lince za 90 Kč/min jim kdosi začne nabízet produkty, pokaždé z jiné firmy. Někdy volají několikrát denně po dobu dlouhých měsíců, i v šest ráno. Pokud se náhodou někdo na druhém konci ozve, jsou schopni vyžádat si i číslo vašeho občanského průkazu či data narození, aniž by předem řekli, proč vlastně volají.

„Chtěli znát mé datum narození! Odpověděla jsem, že nechápu, proč bych jim ho měla sdělovat a ještě navíc před tím, než mě informovali, z jakého důvodu mi volají. Bylo mi řečeno, že potřebují vědět, že mluví opravdu se mnou,“ popisují své zážitky na portálu kdo-volal.cz oběti podivných praktik.

„Jedná se o společnost Atento – komerční Call centrum, které zprostředkovává služby pro mnoho klientů, ať už bankovních (Česká spořitelna, Home Credit, mBank, Česká pojišťovna, total brokers) či nebankovních (courlux, knižní klub, bon prix, cetelem). Ve většině případů jde o aktivní kontakt klientů za účelem prodeje služby a to buď stávajícím nebo novým, či neověřeným klientům,“ vysvětluje jeden z mnoha dalších obtěžovaných zákazníků.

Rozčílení nad nekalými praktikami vyjadřuje v komentářích i matka několika dětí, kdy se jednou z obětí „funícího úchyláka“ na druhém konci stala její dcera:

„Tato čísla 286008453-246085911 objevují v kombinaci, jedno vám volá v poledne, druhé po třech hodinách apod. První zvedla dcera, nikdo se neozval. Prý tam jen něco „funělo“. Ve tři odpoledne volalo druhé číslo, naštěstí jsem to neslyšela, tak jsem to nezvedla. […] Děti dostaly pokyn, aby přijímaly jen čísla ze svých seznamů kontaktů. Ty obchodní společnosti (vč. operátorů) už neví, kam by se vám vecpaly!“

Pokud vám někdo takový začne volat, rozhodně nevolejte zpátky a čísla si ihned zablokujte. Nepodléhejte ani psychickému nátlaku s „funilem“ a následnými nepřijatými hovory. Uvědomte si, že je to jen dobře promyšlený komerční tah, jak z vás vytěžit vaše poslední peníze.

 
Odkazy:

http://www.kdo-volal.cz/420286008453

Volba lidskosti