POSLEDNÍ ČLÁNKYO rubrice Protivládní hnutí: Články do této rubriky dodávají sami protivládní aktivisté. V současné době do rubriky přispívají členové ProAltu, Nové antikapitalistické levice a Hnutí za přímou demokracii.


Plzeň,
23.července 2012 –  Dnes byla na stránkách Hnutí za přímou demokracii spuštěna e-mailová kampaň, namířená proti zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi. Občané, nespokojení s tímto zákonem, mohou prostřednictvím webového formuláře HzPD zasílat poslancům Parlamentu a Senátu dopis, ve kterém je vyzývají, aby současnou podobu zákona na podzim nepodpořili a aby vyvolali k církevním restitucím celostátní referendum.

„Na podzim se s velkou pravděpodobností projednávání zákona vrátí do poslanecké sněmovny, takže lidé mají dostatek času k vytvoření silného tlaku na poslance. Podle průzkumů 80% občanů s navrhovaným zákonem nesouhlasí a stejné množství požaduje k zákonu referendum. To si musí zastupitelé uvědomit a jejich požadavky respektovat,“ řekl mluvčí HzPD Milan Valach.

Pro občany je připraven na webu HzPD text dopisu, který bude odeslán všem poslancům Parlamentu, kteří hlasovali v prvním kole pro zákon a všem koaličním senátorům. Potvrzením vyplněného formuláře bude tento dopis odeslán jednotlivým poslancům najednou.

„Chceme oslovit co největší množství lidí, tak, aby poslancům odešel velký počet e-mailů. Tímto by měli být zastupitelé důrazně upozorněni na fakt, že ve volbách dostali mandát od občanů a v jejich zájmu by měli rozhodovat,“ upozorňuje Milan Valach a dodává, „ naše hnutí již odeslalo poslancům otevřený dopis a teď je třeba, aby to udělali jednotliví občané. Naší e-mailovou kampaní jim chceme poskytnout jednoduchou možnost, jak to udělat.“

HzPD již dříve odsoudilo církevní restituce a snaží se stále poukazovat na nespravedlnost a nemorálnost navrhovaného zákona. Hnutí podporuje snahu spisovatelky Lenky Procházkové, která podala na vládu a kardinála Duku trestní oznámení, a podalo i své trestní oznámení, tak jako stovka dalších občanů. V den výročí upálení Jana Husa hnutí zorganizovalo protestní shromáždění, zaměřené právě proti návrhu církevních restitucí, kde vystoupili teolog Ivan Štampach či spisovatelka Lenka Procházková.

„I když mají nyní naši zastupitelé poslanecké volno, je třeba, aby nezapomněli, že lidé nemají krátkou paměť a při volbách se to projeví. Záleží jen na nich, jestli rozhodnou na podzim ve prospěch většiny občanů a svěří další rozhodnutí o církevních restitucích do rukou lidí v podobě celostátního referenda,“ uvedl závěrem Milan Valach.

Za Hnutí za přímou demokracii

L.Štítkovec

http://www.hzpd.cz

 

 

 

_________________________________________________________

 

Poznámky:

 1. Odkaz na tiskovou zprávu:
  http://www.hzpd.cz/hzpd-spustilo-dalsi-kampan-proti-cirkevnim-restitucim/
 1. Odkaz na kampaň:
  http://www.hzpd.cz/vyzva-poslancum-a-senatorum
 1. Argumenty proti církevním restitucím:
  http://stop-cirkevnim-restitucim.cz/?page_id=11
 1. Hnutí za přímou demokracii je občanským sdružením založeným v únoru 2001. Není politickou stranou, nechce jí být a neusiluje o vstup do parlamentu. Avšak usiluje o změnu postavení občanů v politickém systému naší země tak, aby se v souladu s Ústavou ČR stali skutečnými nositeli moci ve státě.
 1. Další odkazy k církevním restitucím:
  http://www.hzpd.cz/dopis-poslancum-ve-veci-cirkevnich-restituci/
  http://www.hzpd.cz/demonstrace-za-referendum-o-cirkevnich-restitucich/
  http://www.hzpd.cz/skandalni-cirkevni-restituce/

Volba lidskosti