POSLEDNÍ ČLÁNKYJak se ukázalo z uniklých vláken fóra předsednictva České pirátské strany, senátor Libor Michálek za Piráty málem nekandidoval – předseda Ivan Bartoš totiž nenašel v záplavě e-mailů jeho nabídku. Libor Michálek byl však vytrvalý a osobně navštívil předsedu strany v pražském konferenčním centru HUB během konání pirátské internacionály PPI – GAP.

 

 

Libor Michálek jedná s předsedou českých Pirátů Ivanem Bartošem během Pirate Party International - General Assembly in Prague o možné kandidatuře do Senátu. Praha, 13.-15. duben 2012

 

 

Od první chvíle byly jeho zájmy zřejmé – chtěl získat podporu Pirátů pro kandidaturu do Senátu a chtěl za ně kandidovat i v krajských volbách. Pirátské myšlenky jsou mu prý blízké, tvrdil jim.

Málokdo však ví, že Libor Michálek ještě ten samý den odpoledne řečnil na pódiu Holešovské výzvy, se kterou Piráti nesouhlasili.

Pirátská strana, která se zařadila po bok tzv. politických stran mediálních, tuto nabídku považovala za výbornou PR a tehdejší místopředsedové Adam Šoukal, Ivo Vašíček a Mikuláš Ferjenčík byli „všemi deseti“ pro. Jenom čtvrtý místopředseda Martin Brož nesouhlasil. Proč?

Podle Martina Brože Libor Michálek nemá čisté svědomí, protože kdyby nešel Drobilovi na ruku, nikdy by mu Drobil žádnou funkci nenabídl.

Během diskuze mimo jiné vyšlo najevo, že Kuba byl poslán Piráty k šípku v rámci jednání u kulatého stolu o ACTA a Libor Michálek nemůže být nejhorší volbou, protože ve straně přece mají i „horší případy“.

Zveřejňujeme celé uniklé vlákno předsednictva ČPS (bez korektury):

Pozn.: Někteří se domnívají, že vlákno nemá s únikem nic společného. Zastávám opačný názor. Pokud se pro přístup k vláknům musíte nechat zaregistrovat jako registrovaný příznivec strany či její člen, nelze vlákno považovat za veřejně přístupné a o transparentnosti také nelze hovořit. Ačkoliv se registrovaným příznivcem může stát kde kdo, Piráti si hlídají, aby konkrétní osoby takový přístup neměly. Například redaktoři Evropského rozhledu mají do fóra České pirátské strany vstup zakázán. Dalším důležitým argumentem, proč zveřejňovat tato vlákna, je ten, že jsou klíčová pro pochopení budoucích událostí, ale administrátoři internetového fóra je přesto mohou kdykoliv smazat jako nepotřebná. Navíc se některá vlákna těsně před zveřejněním uzavřeného fóra promazávají, aby se nikdy řádoví členové nedozvěděli, co se v nejužším vedení strany odehrávalo. Takovými vlákny v současné chvíli také disponujeme, ale rozhodli jsme se být pro začátek umírnění.

Libor Michálek na PPI

od Ivan Bartos » 17 dub 2012, 09:58

Ahoj, asi před měsícem mi údajně utekl email (nemůžu ho však dohledat), kdy mě kontaktoval Libor Michátelk (čističky apod…)

Ten mě nyní vyhledal a docela pokorně oslovil na PPI.

1) docela toho hodně věděl o Pirátech

2) hovořil o ambici účastnit se výběrka na NKÚ

3) zajímala ho naše případná podora

4) zajímal se o kandidaturu v krajských volbách i senátních

5) hovořil o zvážení vstupu k Pirátům

Já jsem mu objasnil, jaké jsou naše postoje, možnosti, cíle. Kdo za nás může kandidovat. Jaké jsou podmínky.
Nebyl nijak vlezlý, byla to informativní schůzka.

Zajímal by mě Váš názor, co s tím. Díky

Domluvil jsem se, že mu do 14 dní dám vědět a pak bychom se mohli sejít.

Re: Libor Michálek na PPI

od Adam Soukal » 17 dub 2012, 10:03

Já jsem všema deseti pro

Re: Libor Michálek na PPI

od Ivan Bartos » 17 dub 2012, 10:15

Brooch právě moc né, tak čekám až mi tady napíše to co jsme zatím řešili po telefonu.

Re: Libor Michálek na PPI

od Martin Broz » 17 dub 2012, 11:08

Takovou dobu byl v tech srackach namocenej.
Byli to jeho kamosi, proto si ho tam Drobil vzal, aby jim sel naruku, dostal doporuceni, protoze jim predtim na ruku sel.
Ja mu zadnou podporu nedavam, protoze mu neverim.
Nebudte naivni. Az ho budeme znat osobne alespon par let, pak mu muzu podporu vyjadrit.
Do ty doby je to pro me cizi clovek. A cizi lidi nemam poustet do bytu. To vam maminka nerikala?

Ad clenstvi:
At si poda prihlasku jako kazdej jinej.
At napise na forum co je zac, jako kazdej jinej.
At prijde na schuzi a pekne se tam uvede.
At se o jeho prijeti hlasuje v predsednictvu kraje.
Klasika.

Re: Libor Michálek na PPI

od Mikulas Ferjencik » 17 dub 2012, 14:09

Je to na víc schůzek. Každopádně je ot ale člověk, kterej, kdyby za nás šel třeba do senátu (nebo jako lídr krajské kandidátky), tak to udělá haló. Jsem spíš pro spolupráci.

Re: Libor Michálek na PPI

od Martin Broz » 17 dub 2012, 19:54

Jses naivni a prilis duverivy. Michalka si podam osobne, ale rekni mi co on udelal pro Piraty aby ho oni podporili v nejake volbe? Nic. Takze duvod podpory proste neexistuje. Tihle urednici sebou nenesou nikdy nic dobreho a ja udelam vsechno proto, aby se projevil ve vsi krase a aby vam to doslo, ze musime jit VLASTNI cestou a na tyhle nabidky se vykaslat.

Re: Libor Michálek na PPI

od Ivo Vasicek » 17 dub 2012, 20:54

Já jsem pro, nicméně standardně. U jiných lidí také nevíme co se z nich vyklube. Chápu Martina, nicméně si myslím, že nám z něho, ať už je jakýkoliv nic nehrozí. Naopak je to pro nás užitečné PR. Kdyby byl problém, můžeme ho řešit následně. Jsem přesvědčen, že poškodit nás to nijak nemůže.
Takže, ať si dá standartně přihlášku, a doporučoval bych ho přijmout. Vytváříme prostor pro všechny, kteří chtějí zlepšit situaci (a on říká že chce). krom toho by nám mohl kledacos „naprášit“. Umatovat s ním např Drobila by nemuselo být vůbec špatné.

Re: Libor Michálek na PPI

od Martin Broz » 17 dub 2012, 21:05

Ale on primarne nechce prihlasku, o vstupu k piratum jen spekuluje. Jde o to, ze se dotazuje na podporu. A ja mu ji nedam. Duvody jsem uvedl.

Re: Libor Michálek na PPI

od Ivo Vasicek » 17 dub 2012, 21:40

mě teda není jasné jakou podporu, či co. V čem vidíš rizika, kdyby byl např. členem.myslíš, že tu nemáme „horší“ případy?

Re: Libor Michálek na PPI

od Martin Broz » 17 dub 2012, 22:09

Nemame. Vlastni medialni obraz si budujeme sami, vlastnimi pociny, jako neznami pirati z vlastniho presvedceni. Jsme cisti jako lilie. Timto se to zasadne zmeni. Takto exponovanou osobu 15 let zabredlou v konsolidačce a dalsich postech odmitam po detailnim a dlouhodobem seznamovani, prijmout za duveryhodnou.

Jestli bude clenem, pak necht si projde koleckem jako vsichni ostatni. Odpovednost nese predsednictvo kraje, ktere musi brat v potaz nazor clenske zakladny.

Re: Libor Michálek na PPI

od Ivo Vasicek » 17 dub 2012, 23:44

Pořád nevím v čem je problém, konkrétně. Co nás může poškodit. I kdyby se něco vyvalilo, my jednáme v dobré víře. Veřejností je Michálek vnímán jako poctivý člověk. Nikdo nám nemůže vyčítat, že ho tak vnímáme taky.
Celkově však je důkazem vždy rozsah vlastněného nebo užívaného majetku. Jak je na tom? Žije klasicky z ruky do huby nebo je ve vatě?

Re: Libor Michálek na PPI

od Martin Broz » 18 dub 2012, 09:35

Jak to vis, jak je vniman? Fakta jsou jasna. Dokud neudela neco pro piraty a nezaslouzi si duveru praci, nedostane ode me nic. A varuju vas pred tim lezdoprdelstvim. Tak to vnimam zase ja.
Ostatne nechapu, proc se to resi tady a uzavrene. Sup s tim do verejneho fora. Kdyz se neni ceho bat, tak proc se to tu od zacatku takhle tutla? Jako na co se tu pripravujete, kdyz nemate pochybnosti?
To ma byt transparentni tohleto?

Re: Libor Michálek na PPI

od Ivan Bartos » 18 dub 2012, 09:44

Aby ses Martine nepoto. Chtěl jsem znát Váš názor a nechci každého obvolávat. Kam umístím svůj příspěvek je moje věc. Chtěl jsem se poradit. Přišel za mnou, ne za tebou, ne na schůzi. Tak nebuď hysterka. Prostě tak.

Re: Libor Michálek na PPI

od Mikulas Ferjencik » 18 dub 2012, 09:49

porada o lidech je jeden z důvodů, proč uzavřené fórum RP existuje.

Re: Libor Michálek na PPI

od Ivan Bartos » 18 dub 2012, 09:56

Navíc, a to Martin zcela opomíjí, je tady ta věc, že my budeme bianko šek vystavovat jaksi všem lidem, které případně budeme umisťovat na kandidátky.
Členství ve straně není podmínkou kandidovat. Sestavování kandidátek je věcí každého kraje.
Cílem krajských voleb je přeci získat lidi, kterí budou dále za nás kopat. To, co pro nás může či nemůže udělat, budeme řešit až po té, co si ujasníme, co mu chceme či nechceme nabídnout.
Mediální aspekt případné Michálkovi kandidatury, to je další věc, o které chci mluvit a zvažovat.

PS. nikomu no zadele nelezu. Poslal jsem k šípku zrpostředkovaně i Kubu, takže klid.

Re: Libor Michálek na PPI

od Ivo Vasicek » 18 dub 2012, 11:56

Martin Broz píše:Jak to vis, jak je vniman? Fakta jsou jasna. Dokud neudela neco pro piraty a nezaslouzi si duveru praci, nedostane ode me nic. A varuju vas pred tim lezdoprdelstvim. Tak to vnimam zase ja.
Ostatne nechapu, proc se to resi tady a uzavrene. Sup s tim do verejneho fora. Kdyz se neni ceho bat, tak proc se to tu od zacatku takhle tutla? Jako na co se tu pripravujete, kdyz nemate pochybnosti?
To ma byt transparentni tohleto?

Samozřejmě nemám žádný objektivní průzkum. Myslím si to však na základě toho, co v médiích čtu, slyším a vidím. Pokud někdo kritizoval Michálka, tak to byl ultramodrý ODS fanatik, který kmotry hájí. Co udělal kdo pro Piráty před vstupem do strany, nebo na kandidátku? Žádné takové podmínky jsme u nikoho neuplatňovali. Nemám pocit, že bychom tím někomu lezli do prdele.
Pokud máš nějaké zásadní info o něm, tak sem s ním. To, že k němu máš antipatie už víme. Tvé pocity mne mohou ovlivnit, nicméně v tomto případě mě pro vytváření názoru nestačí.
Já tohle napíši i veřejně, nepotřebuju to skrývat. beru to však jako konzultaci a proto jsem chtěl znát ty fakta – domníval jsem se, že je máš
ostatně nemusí ani vadit, když se dozví, že pochybujeme, může se hájit a přesvědčovat. obecně však rád pomohu každému, kdo bojuje proti korupci.

Re: Libor Michálek na PPI

od Martin Broz » 18 dub 2012, 12:43

Je to lobysta. Navic v kauze Drobil moc verohodne nepusobil, kdyz mel vypadky pameti. 10 let v tom byl az po usi.
Je to cestovatel po fondech. Predtim pres fond narodniho majetku a ruzna akciova strediska, pak si dal par let pauzu a sup na fond zivotni prostredi.
V zapeti zacal cestovat i politicky. http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/libor- … seznam=297
A už je náš.
A pak nas kopne do prdele jako lidovce.
Michálek poradce KDU-ČSL nepovede, vadí mu styl jednání http://aktualne.centrum.cz/domaci/polit … ?id=710028
A vsadim se ze kopne, protoze az to tu uvidi, vypadaj mu voci z dulku, jak s nima bude koulet.
To bude pro Piraty skvela reklama.

Ivo tady sermuje mejma citama, ale pritom vi stejne hovno. Jen si vsechno domysli.
Objektivne bylo proti Michalkovi 30% verejneho mineni. Lze to vysledovat z anket u clanku kde se to diskutovalo.
Bezte doprdele i s Michalkem. Fakt.

Re: Libor Michálek na PPI

od Ivo Vasicek » 18 dub 2012, 12:51

Martin Broz píše:Je to lobysta. Navic v kauze Drobil moc verohodne nepusobil, kdyz mel vypadky pameti. 10 let v tom byl az po usi.
Je to cestovatel po fondech. Predtim pres fond narodniho majetku a ruzna akciova strediska, pak si dal par let pauzu a sup na fond zivotni prostredi.
V zapeti zacal cestovat i politicky. http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/libor- … seznam=297
A už je náš.
A pak nas kopne do prdele jako lidovce.
Michálek poradce KDU-ČSL nepovede, vadí mu styl jednání http://aktualne.centrum.cz/domaci/polit … ?id=710028
A vsadim se ze kopne, protoze az to tu uvidi, vypadaj mu voci z dulku, jak s nima bude koulet.
To bude pro Piraty skvela reklama.

Ivo tady sermuje mejma citama, ale pritom vi stejne hovno. Jen si vsechno domysli.
Objektivne bylo proti Michalkovi 30% verejneho mineni. Lze to vysledovat z anket u clanku kde se to diskutovalo.
Bezte doprdele i s Michalkem. Fakt.

Nikde jsem nepsal že vím „nehovno“ je to pocit, proti pocitu. Mě můžeš přesvědčit, stačí argumenty. Dík, že je uvádíš. Jdu si to přečíst.

Re: Libor Michálek na PPI

od Ivo Vasicek » 18 dub 2012, 12:58

Tak ty martinovy posty mne ještě více přesvědčili, že je Michálek ok.
1)Odmítl nabídky VV a další – v té době to ještě nebyly věci vězeňské a byl by to pro něj snadný výtah ke korytu
2)Lidovci mu „lezli do prdele“, ale on jim nic neslíbil, přesto si s ním snažili vylepšit PR
3)Po jednostranné medializaci je odmítl (naprosto adekvátní reakce na podraz)

Nazývat ho politickým cestovatelem na základě těch článků je naprostý nesmysl.

My mu nic nabízíme, on něco chce. Jsme v úplně jiné situaci

Re: Libor Michálek na PPI

od Ivo Vasicek » 18 dub 2012, 12:59

Martine, kde je ten průzkum s 30% proti Michálkovi?

Re: Libor Michálek na PPI

od Martin Broz » 18 dub 2012, 13:48

U clanku o Michalkovi tusim ze na Aktualne a iDnes byla pokazdy anketa, jestli pusobil duveryhodne, jestli udelal dobre a tak podobne. Tech hlasu proti nemu nebylo malo.

Re: Libor Michálek na PPI

od Martin Broz » 18 dub 2012, 21:03

Ivo Vasicek píše:Tak ty martinovy posty mne ještě více přesvědčili, že je Michálek ok.
1)Odmítl nabídky VV a další – v té době to ještě nebyly věci vězeňské a byl by to pro něj snadný výtah ke korytu
2)Lidovci mu „lezli do prdele“, ale on jim nic neslíbil, přesto si s ním snažili vylepšit PR
3)Po jednostranné medializaci je odmítl (naprosto adekvátní reakce na podraz)

Nazývat ho politickým cestovatelem na základě těch článků je naprostý nesmysl.

My mu nic nabízíme, on něco chce. Jsme v úplně jiné situaci

To neni na zaklade clanku, to je jeho kariera dle faktu a jasne dokladovatelna.
Lidovci mu nabidli postel a on v ni vyspulil prdel. Pak couvnul, protoze lidovci jsou hystericky.
On je desetilety James Fond. On cestuje po strukture fondu. Jestli se nalepi na Piraty, povedu proti nemu osobni kampan.
Bud obstoji, nebo ne.

Re: Libor Michálek na PPI

od Ivan Bartos » 26 dub 2012, 09:34

Bump.
Zavolám zítra Michálkovi s domluvím s ním termín schůzky.
Vaše názory tedy znám.
Navrhuji tandem: já, Brooch, Miki
Termín středa či čtvrtek 3. nebo 4.5 next week.
Podrobnosti probereme heute na schůzi KS Praha.

Re: Libor Michálek na PPI

od Ivan Bartos » 16 kvě 2012, 09:28

Ahoj,
domluvil jsem ještě jednu schůzku s Liborem Michálkem. Pondělí sraz 21.5.2012 17:30-18:00 v mém lobistickém doupěti. Tzn. kavárna Lucerna na Václavském náměstí (pasáž Lucerna). Ho tam ještě trochu prolustrujeme a pak mu řeknem, ať se přihlásí do patřičného KS.

Volba lidskosti