FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKY 
2016_12_27_hack_pl
 
Parlamentní listy čelily hackerskému útoku. Někdo jejich ilustrační obrázky vyměnil za tibetskou vlajku a fotky Václava Havla, dalajlámy a Milady Horákové. Ten někdo jsem byla já a věřte nebo ne, nedopustila jsem se tím žádného trestného činu.

Parlamentní listy jsou známé svou neseriózní žurnalistikou. Jsou schopny přepsat cizí článek větu od věty jen s přehozením pár slov. V mém případě Parlamentní listy dokonce místo copy and pastu rovnou embedovaly (tj. článek se zobrazil na jejich webu, ačkoliv byl reálně umístěn na tom mém).

Parlamentní listy neporušily žádný zákon, protože jsem jim s převzetím článku dala výslovné svolení, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že ho jednoduše embedují. V takovém případě totiž Parlamentní listy nemají žádnou kontrolu nad tím, co se jejich čtenářům bude zobrazovat. Jde o naprosto amatérskou chybu.

A této amatérské chyby jsem využila. Přemýšlela jsem, jak článek na svém webu upravím, aby změny na Parlamentních listech byly co nejzajímavější. Původně jsem chtěla vyvěsit reklamu na Evropské hodnoty spojenou s upoutávkou na knihu Ondřeje Kundry Putinovi agenti, ale nakonec jsem se rozhodla zvolit něco méně provokativního – tibetskou vlajku a fotky Václava Havla, dalajlámy a Milady Horákové. Ostatně kdykoliv to mohu změnit na cokoliv jiného.

Závěrem jen připomenu, že Parlamentní listy nejsou z desiformačních webů první ani poslední, kteří obsah embedují. Zvláště populární je embedování fotografií, které by mohly podléhat copyrightu, to dělá například Svět kolem nás.

 
>>Odkaz na změněný článek v Parlamentních listech

Volba lidskosti