FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKYI am the hacker enter my world

 
Před měsícem jsme na webových stránkách jedné z největších zásilkových firem v České republice objevili bezpečnostní chybu, v jejímž důsledku se kdokoliv mohl volně pohybovat v jedné z databází o klientech. Na tuto bezpečnostní chybu jsme zásilkovou firmu okamžitě upozornili. Pracovnice zákaznického centra nám poděkovala za upozornění a informaci předala IT oddělení. Od té doby se vůbec nic nezměnilo a data o klientech jsou stále dostupná volně na internetu.

 
V případě zásilkové služby jde o jednu z nejprimitivnějších chyb – o nezabezpečené přímé odkazy na objekty, kdy stačí v URL odkaze změnit číslo zásilky – a tím získáte přehled o tom, za kolik byla kam jaká zásilka poslána, jestli byl příjemce zastižen a kdo zásilku převzal.

Například u pana T. se dočteme, že si 8. 10. 2015 objednal zásilku z Karlových Varů v hodnotě 9 tisíc korun. Tato zásilka vážila 38,65 kg. Dostupné je číslo zásilky, variabilní symbol a datum doručení, v tomto případě zpět odesílateli, protože 9. 10. 2015 v 14:55 hodin pan T. nebyl na své českobudějovické adrese zastižen a 12. 10. 2015 ve 13:34 byla zásilka odmítnuta.

Podobné informace by se samozřejmě mohly stát zlatým dolem pro bytaře. Dočtete se například, že člověk daného příjmení žijící v daném městě si objednává drahé zásilky a dokonce si můžete i vytipovat, které dny nebývá doma. Na své by si ale mohli přijít i únosci dětí a vyděrači, i pedofilové, protože zásilková firma si do poznámek dokonce zapisuje, že zásilku převzalo dítě, které bylo samo doma, včetně přesného času.

Firmě jsme samozřejmě poradili, jak problém s nezabezpečenými odkazy vyřešit. Nepoužívat čísla zásilek, které jdou sekvenčně, jako primární klíče. Ve Visual PHP nepoužívat pro jedinečné identifikátory sekvenční čísla, ale celosvětově unikátní 256-ti bitové UUID identifikátory, kdy nejde odhadnout následníka. Kromě jednoho děkovného e-mailu se ale do dnešního dne vůbec nic nezměnilo.

Jméno firmy nebudeme uvádět, protože chyba nebyla opravena a ohrozili bychom bezpečnost mnoha lidí.

Volba lidskosti