FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKYVelký čin s minimální mediální pozorností. Tak by se dal nazvat příběh Khadra Adnana, který před 53 dny zahájil hladovku na protest proti svému zadržení izraelskými ozbrojenými silami.

Khader Adnan byl zadržen 17. prosince 2011 a od té doby drží hladovku na protest proti porušování lidských práv Izraelem, včetně svévolnému zadržování, mučení a nelidskému a ponižujícímu zacházení během a po jeho zadržení. Izraelské okupační síly ho za trest umístily na samotku a zakázaly mu návštěvy rodiny po dobu následujících tří měsíců.

Navzdory zákazu se nakonec se svou manželkou a dcerami sešel. Manželka byla z jeho zdravotního stavu šokována a čtyřletá dcera se ptala: „Proč tatínek vypadá tak zle a proč si ho nemůžeme odvézt domů?“

„Moje důstojnost je důležitější než jídlo,“ tvrdí Khader.

Organizace ADDAMEER vyjádřila hluboké znepokojení nad zdravím Khadra Adnana, který zítra vstupuje do 54. dne hladovky a odmítá léčbu do doby, než bude propuštěn. Navzdory Khadrovu zhoršujícímu se stavu soudkyně izraelské armády posvětila jeho administrativní zadržení na dobu dalších 4 měsíců.

Soudkyně Dalya Kaufmanová uvedla, že podle lékařů Izraelské vězeňské služby se jeví zdravotní stav Khadra jako dobrý a proto nejsou žádné důvody pro zkrácení nebo zrušení jeho vazby. Khader se ale izraelskými lékaři odmítl nechat vyšetřit. Poslední vyšetření se uskutečnilo 29. ledna Lékaři za lidská práva a ti konstatovali, že mu hrozí selhání orgánů.

Dnes došlo v případě ke zvratu a zítra možná proběhne další slyšení. Soud ovšem odmítl uskutečnit slyšení v nemocnici a vzhledem ke zdravotnímu stavu Khadra Adnana bude náročné přepravit jej do věznice Ofer.

 

 

Demonstrace na podporu Khadra Adnana

Začátkem února zahájila skupina palestinských vězňů hladovku na Khadrovu podporu. V současné době protestují vězni ve věznicích Ofer, Megiddo a Ramon.

Sympatizanti Khadra Adnana používají na Twitteru hashtag #Dying2live. Jejich cílem je protlačit hashtag mezi deset nejvíce používaných hashtagů na sociální síti a rozpoutat tak mezinárodní diskusi na toto téma.

Devátého února se bude za záchranu Khadrova života demonstrovat po celém světě, včetně před věznicí Ofer.

 

Aktualizace, 9. únor 2012

Rozhodnutí izraelského odvolacího soudu o propuštění Khadra Adnana bylo odloženo na neurčito.

Khader Adnan dnes vstoupil do nejkritičtější části své hladovky, po 54 dnech může kdykoliv zkolabovat a zemřít. Dokud nebude propuštěn, bude v hladovce pokračovat.

Jeho zadržení je administrativní povahy a nebyla proti němu vznesena žádná obvinění.

V solidaritě s Kadrovou hladovkou se dnes demonstrovalo například v Hebronu a před věznicí Ofer. Khader Adnan také získal podporu Tommyho McKearneyho, irského hladovkáře z roku 1980, který byl dobrovolníkem Prozatimní irské republikánské armády (PIRA).

 

Odkazy:
Urgent Appeal: Khader Adnan’s Life at Risk as He Enters Day 52 of Hunger Strike
Kdo je KHADER ADNAN MOHAMMAD MUSA?
Fotogalerie, Facebook: Demonstrace v Hebronu
Fotogalarie, Facebook: Demonstrace před věznicí Ofer

Volba lidskosti