POSLEDNÍ ČLÁNKY 

Mário Reitman sloužil na Donbase jako odstřelovač, komunisté jej považují za hrdinu.

Mário Reitman sloužil na Donbase jako odstřelovač, komunisté jej považují za hrdinu.


 

Nedávno se objevila v tisku zpráva, že slovenská policie obvinila za účast v bojích na Ukrajině prvního Slováka Mária Reitmana. Málokdo však ví, že čeští komunisté o něm smýšlí jako o hrdinovi Novoruska a proruské bojovníky na Donbase přímo podporují.

Mário Reitman je naší redakci velmi dobře znám, vedli jsme s ním dřív online rozhovory o jeho zapojení do bojů na Ukrajině. Mário nám v tom období poslal řadu svých fotografii z povstaleckých bunkrů z oblasti Jasinovatá, fotografií zbraní, které tam používají, ale i fotografie různých medailí, které za účast v bojích získal. Začali jsme se proto o něj více zajímat.

Jako první jsme objevili videa na síti Ok.ru z roku 2015, kde propagoval interbrigádu Platon spolu s Begemotem (Robin Urvaný, pravým jménem Jiří Urbánek), Kavkazem (pravým jménem Pavel Botka) a Ervanem Kastěľem, který pracoval 15 let u francouzské rozvědky a brigádu řídil.

 

Mário se často médiím chlubil fotografiemi z bojů na Donbase, tuto fotografii pořídil exkluzivně pro Evropský rozhled

Mário se často médiím chlubil fotografiemi z bojů na Donbase, tuto fotografii pořídil exkluzivně pro Evropský rozhled


 

Slovenské Topky.sk informovaly o zapojení Mária Reitmana do Mechanizované brigády Přízrak Alexandra Mozgového v roce 2014, kde zpočátku vystupoval pod legendou humanitárního pracovníka, ve skutečnosti byl však odstřelovačem. V „profesi“ zůstal i v období po rekonvalescenci z těžkého úrazu, který na Donbase v bojích utržil.

Koncem července 2018 uděloval Igor Strelkov, ministr obrany DLR ve výslužbě, vyznamenání vojákům a důstojníkům Ozbrojených sil Novoruska. Mezi vyznamenanými byl i Mário Reitman, který získal medaili „Za bojové zásluhy“, která se uděluje vojákům, kteří byli v boji těžce zraněni.

 

Marmalis Marmalis, proruský zpravodajský kanál na sociální síti VK, informuje o medaili pro Mária Reitmana. O Marmalisu Marmalisovi jsme již kdysi také psali, když vedl ještě proruské zpravodajství na sociální síti Facebook pod jménem Jiří Novák.

Marmalis Marmalis, proruský zpravodajský kanál na sociální síti VK, informuje o medaili pro Mária Reitmana. O Marmalisu Marmalisovi jsme již kdysi také psali, když vedl ještě proruské zpravodajství na sociální síti Facebook pod jménem Jiří Novák. Zdroj: VK.com (archive.is)


 

Igor Strelkov přitom není žádný proruský separatista, ale jde o veterána ruské armády a člena ruské tajné služby FSB, účastnil se již dříve bojů v bývalé Jugoslávii, kde se během služby v srbské armádě měl podílet na etnických čistkách bosenských muslimů, a je rovněž podezřelý, že vydal příkaz k sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou.

 
>>НОВОСТИ ОСОБОЙ МИССИИ СОЛДАТСКОЙ ПРАВДЫ. 26.07.2018 (archive.is)

Navzdory tomu OV KSČM Frýdek-Místek ve svém zpravodajství krátce po udělení medaile otisklo zpravodajský článek o jedné větě, který zní: „Mario Reitman, hrdina Novoruska ze Slovenska“.

 

Screenshot na webovou stránku OV KSČM Frýdek-Místek, kde píší o Máriu Reitmanovi jako o hrdinovi Novoruska.

Screenshot na webovou stránku OV KSČM Frýdek-Místek, kde píší o Máriu Reitmanovi jako o hrdinovi Novoruska.

 
>>Mario Reitman, hrdina Novoruska ze Slovenska (archive.is)
 

Není to však poprvé, kdy čeští komunisté otevřeně podporují mezinárodní terorismus. Již v minulosti jsme informovali o jejich cestách na Donbas, kde se zaměřují například na militarizaci děvčat z donbaských základních škol a jejich zapojování do proruské propagandy. K tomuto účelu v České republice provozují ilegální finanční sbírku. Na Donbase mají dále blízké styky s bojovníky Mechanizované brigády Přízrak Alexandra Mozgového a během demonstrace před českým Velvyslanectvím Ukrajiny se otevřeně zastali činů Alexandra Zacharčenka.

 
>>Čeští komunisté navázali vztahy se separatistickou Mechanizovanou brigádou Přízrak

>>Spolupracovníci separatistů na Donbase protestovali před Velvyslanectvím Ukrajiny a Generálním štábem Armády ČR (část 1.)

>>Spolupracovníci separatistů na Donbase protestovali před Velvyslanectvím Ukrajiny a Generálním štábem Armády ČR (část 2.)
 

AKTUALIZACE:
Pravděpodobně provozují e-mail navozující spojení s Velvyslanectvím Ukrajiny v Praze, pod kterým novinářům rozesílají pozvánky na tiskové konference o Ukrajině, kde však zasedají proruští propagandisté. Po prozkoumání hlavičky mailu k nám byla pozvánka zaslána přes server na Tiskařské 10 v Praze-Malešicích, kde se nachází celá řada firem, včetně Jídelny TTC. Pozvánka byla poslána krátce po 11 hodině v době obvyklé pro obědovou pauzu. V ulici se pro zajímavost nachází rovněž pracoviště společnosti MAFRA.

 

Pozvánka na tiskovou konferenci pořádanou českými komunisty, nicméně zaslaná z e-mailu, jež navozuje dojem, že patří českému Velvyslanectví Ukrajiny v Praze.

Pozvánka na tiskovou konferenci pořádanou českými komunisty, nicméně zaslaná z e-mailu, který navozuje dojem, že patří českému Velvyslanectví Ukrajiny v Praze.

Volba lidskosti