FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKY 

V poslední době jsou lidskoprávní aktivisté zastrašováni, že budou za údajnou vlastizradu s přijetím syrských uprchlíků viset na šibenici. Patří šibenice do politické kultury, nebo jde o jednoznačné porušení zákona?

V roce 2014 byli lidskoprávní aktivisté zastrašováni, že budou za údajnou vlastizradu s přijímáním syrských uprchlíků viset na šibenici. Patří šibenice, vyhrožování koncentračními tábory a preventivní popravování osob na základě víry do politické kultury, nebo jde o jednoznačné porušení zákona?


 

Lidovky nedávno zveřejnily článek, podle kterého Konvičkův případ masokostní moučky zřejmě vyšumí, neboť kriminalisté nebudou schopni doložit, že inkriminované příspěvky skutečně napsal Martin Konvička a nikoliv někdo jiný, kdo se za něj na sociální síti Facebook vydával. Policisté údajně spolupracují s IT experty, se kterými se snaží výroky propojit s osobou Martina Konvičky. Výsledek je ale nejistý.

Redakci Evropského rozhledu se podařilo zrušený profil s osobou Martina Konvičky propojit skrze facebookovou forenzní analýzu.

Z pochopitelných důvodů to nejdůležitější si musíme nechat zatím pro sebe, protože Martin Konvička by vzápětí zahájil kroky, které by vedly k zamaskování této možná jediné stopy.

Martin Konvička původně působil na sociální síti Facebook s username martin.konvicka.18 a ID číslem profilu 100000281689092, které je pro každý účet unikátní. Pokud budete ID profilu vyhledávat skrze různé search enginy, ještě dnes objevíte mnoho článků, kde autoři odkazují na jeho facebookový profil a v url odkaze uvidíte toto ID číslo.

Naše redakce také disponuje celou řadou online záloh v době, kdy byly jeho závadné výroky pronášeny. A nemáme je jen v podobě obrázků, ale v podobě zdrojových kódů stránek. V tomto zdrojovém kódu je ID Konvičkova profilu rovněž k nalezení.

V roce 2014 jsem se navíc s docentem Konvičkou, vyučujícím na mé fakultě, osobně dostala do přímé facebookové konfrontace, do které zasáhlo vedení Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Vznikly tehdy i oficiální dokumenty ze školního šetření, ve kterých se docent Konvička přiznal, že účet na Facebooku patří jemu samotnému a nikomu dalšímu.

Jakmile ovšem začala Policie Konvičkovy výroky prošetřovat, docent svůj profil nechal zrušit a prohlásil ho za falešný účet, který nikdy nebyl jeho.

Zapomněl ovšem, že existují různé placené služby, které dnem i nocí zálohují údaje k účtům na různých sociálních sítích, zejména kvůli obchodování s osobními údaji pro marketingové účely, a k jeho zrušenému účtu existuje záloha, která obsahuje i údaje, které obvykle nejsou veřejně viditelné. Tyto služby se běžně používají i ve facebookové forenzní analýze a IT znalcům by neměly být neznámé.

My jsme se k těmto údajům dostaly skrze search pointery v příkazové řádce a následně jsme je ověřili přes recovery systém Facebooku.

Podrobnější z pochopitelných důvodů být nemůžeme, ale existují spolehlivé kriminalistické IT metody, jak pravost profilu ověřit, i když je profil již zrušen, a to i v případě, že společnost Facebook odmítne na případu s kriminalisty spolupracovat.

Volba lidskosti