POSLEDNÍ ČLÁNKYDruhý díl zápisu z jednání Libora Michálka se zástupci České pirátské strany se týká otázek a odpovědí kolem vznikající koalice Pirátů, Zelených a KDU-ČSL.

Proč Zelení oznámili kandidaturu Libora Michálka do Senátu dříve, než proběhlo společné jednání tří stran o koalici? V čem by mohla koalice zaskřípat? Jak by Libor Michálek hlasoval, kdyby došlo na otázku adopce dětí homosexuálními páry? A jaké jsou vůbec jeho majetkové poměry?

 Přejít na první díl

 

Libor Michálek jedná s předsedou českých Pirátů Ivanem Bartošem během Pirate Party International - General Assembly in Prague o možné kandidatuře do Senátu. Praha, 13.-15. duben 2012

 
19:50 28.6.2012, Mikuláš Ferjenčík

Mikuláš Ferjenčík vznesl dotaz, který je na pirátském fóru velmi aktuální. Týká se samotného vzniku koaličního projektu Zelených, Pirátů a KDU-ČSL. Dotazuje se Libora Michálka, jak se staví k tomu, že Matěj Stropnický oznámil vznik koaličního projektu, pro který neměl v tu dobu vyjednánu pirátskou koaliční podporu? Pirátům se takové chování potenciálního koaličního partnera nelíbí.

 
19:51 28.6.2012, Libor Michálek

Libor Michálek tvrdí, že ve chvíli, kdy byl osloven Matějem Stropnickým, vše vypadalo tak, že Stropnický chodí s Bartošem na pivo a jsou nejlepší kamarádi. Situace se jevila tak, že by se koalice Pirátů, Zelených a KDU-ČSL mohla podařit. Libor Michálek dále připouští, že udělal chybu, když nezavolal panu Bělobrádkovi a Ivanu Bartošovi, aby si ověřil, zda vůbec nějaká jednání už proběhla a jestli je Stropnický osoba, se kterou se může o koalici bavit. Včera se Matěj Stropnický za to omluvil, jeho komunikace byla z jeho strany ukvapená.

 
19:52 28.6.2012, Mikuláš Ferjenčík

Ptá se Libora Michálka, proč si myslí, že by měli jít do koaličního projektu. Co by vzkázal lidem, kteří tvrdí – Zeleným se nedá věřit, lidovci jsou černoprdelníci?

 
19:53 28.6.2012, Libor Michálek

O koaličním projektu se mluví jenom proto, že zákon o volbách do Parlamentu České republiky vyžaduje uvedení názvu politické strany, politického hnutí nebo koalice a její složení. Nicméně tato koalice není koalicí v tom pravém slova smyslu, nevzniká zde vláda na 4 roky. Strany společně podpoří kandidáta do Senátu, což má smysl, pokud se s kandidaturou spojí prezentace volebního programu, který má společné průsečíky v řadě oblastech.

U Zelených a Pirátů je průsečík programu silný. U lidovců to skřípe v otázkách, jako je adopce dětí homosexuálními páry. Možná to zaskřípe i v otázce legalizace konopí pro léčebné účely – to je ještě na diskusi.

Odchod Kalouska a jemu podobných vedlo k očištění KDU-ČSL. Tito lidé se nahrnou vždy tam, kde se mohou přisát jako pijavice na nějaké zakázky. V okamžiku, kdy se KDU-ČSL nedostala do Poslanecké sněmovny, řada gaunerů odešla za panem Kalouskem.

Pokud by kterákoliv z koaličních stran zvedla červený praporek, že s nějakou věcí má zásadní problém, tak by se Libor Michálek zdržel hlasování.

 
19:58 28.6.2012, Ondřej Profant

Podle Ondřeje Profanta mají Piráti problém se současným senátorským klubem KDU-ČSL.

 
19:59 28.6.2012, Mikuláš Ferjenčík

Senátor bez klubu je na tom špatně, má jenom jednoho asistenta a nemá žádné zázemí. V klubu to zázemí má. Variantou je klub KDU-ČSL, Zelených a nezávislých, asi jako jsou Piráti ve frakci Zelených. Jednotlivci nezmůžou nic.

Dotazuje se Libora Michálka, jakou variantu preferuje.

 
20:01 28.6.2012, Libor Michálek

V kontroverzních bodech nebude zdůrazňovat odlišné názory, ale mluvit o boji proti korupci.

 
20:02 28.6.2012, Roman Kučera

Dotazuje se na majetkové poměry Libora MIchálka.

 
20:02 28.6.2012, Libor Michálek

Libor Michálek vlastní dům, který ho stál v přepočtu 5 milionů korun. Kde na to vzal? V roce 1993-4 koupil byt v Nových Butovicích za 450 tisíc korun, v roce 2007 ho prodal. Pak v ČNB měl plat v komisi 40-50 tisíc korun, pak 100 tisíc korun. Aktuálně má na účtu 40 tisíc a čeká, že se mu 40 tisíc vrátí od jednoho subjektu a vše vloží do kampaně.

Volba lidskosti