POSLEDNÍ ČLÁNKY



pgp
Pro šifrovanou e-mailovou komunikaci lze využít PGP (Pretty Good Privacy program), který používá asymetrickou kryptografii. Kromě odesílání a přijímání šifrovaných zpráv umožňuje digitálně zprávy podepisovat a ověřovat identitu odesílatele. Asymetrické šifrování je založeno na dvou klíčích, soukromém a veřejném. Ten veřejný se obvykle umisťuje na veřejném místě, kde si ho může kdokoliv dohledat – obvykle na pgp keyservery, například pgp.mit.edu. Není to povinnost, ale pokud tak učiníte, kdokoliv si klíč může najít podle ID klíče, jména, nebo e-mailu.

 
České bezpečnostní složky státu PGP šifrování používají hojně, neberou však zřetel na možný únik informací, když veřejné pgp klíče nahrávají na pgp servery – spolu s klíčem tak mnohdy odhalují celá jména svých zaměstnanců, ale také názvy probíhajících operací.

Největším whistleblowerem v této oblasti je Ministerstvo obrany a Armáda Čeké republiky, kteří tímto způsobem odkryli devatenáct svých zaměstnanců. Po nich následuje Ministerstvo vnitra se třinácti jmény.

Bezpečnostní informační služba je naopak v tomto ohledu velmi obezřetná, na keyserveru je k dohledání pouze pgp klíč pro personální kancelář, infomaily a jméno Heleny Nykodýmové.

O Vojenském zpravodajství ČR není dohledatelná jediná informace.

Pro Úřad pro zahraniční styky a informace je dohledatelné jedno jméno.

Z českých prezidentů používal PGP šifrování Václav Klaus.

Níže předkládáme seznam všech veřejně dostupných informací na MIT PGP Key Serveru.

 

Ministerstvo obrany a Armáda ČR

Type bits/keyID     Date       User ID

pub  2048R/5958E73A 2015-06-02 vondruskaj (vondruskaj) <vondruskaj@army.cz>

pub  2048R/2A02AA04 2015-03-19 Marek Malinkovič (IMO - poštovní účet) <malinkom@army.cz>
                               Marek Malinkovič (IMO - alias) <marek.malinkovic@army.cz>

pub  4096R/93DC2D8A 2015-02-17 Lukas Lazenga <lazengal@army.cz>

pub  2048R/3C8868D7 2015-02-14 *** KEY REVOKED *** [not verified]
                               Lukas Lazenga <lazengal@army.cz>

pub  2048R/92A68B9B 2014-10-24 Milan Pernica <milan.pernica@army.cz>

pub  2048R/5F132BE2 2014-03-27 Krivankova Ivana <krivankovai@army.cz>

pub  2048R/1FD1ECBE 2014-03-20 Jaromir Vondruska (Czech MoD) <vondruskaj@army.cz>

pub  2048R/B05734EB 2014-02-23 Tomas BRIASKY <tomas.briasky@army.cz>

pub  2048R/440E157F 2010-09-20 Giuliano Giannetti <giannettig@army.cz>
                               Giuliano Giannetti <giuliano@seznam.cz>

pub  1024D/881520C0 2007-03-01 Antonin Hegar <hegara@army.cz>

pub  1024D/E48984B7 2000-07-20 Vlastimil Picek <vlastimil.picek@army.cz>

pub  1024D/166B4147 2000-07-13 Jaroslav Sykora <sykoraj@army.cz>

pub  1024D/2CF59C14 2000-07-11 Jaroslav Sykora <sykoraj@army.cz>

pub  1024D/7F5C8BFE 2000-05-12 Vladimir Petrcka <vpe@vpsbol.army.cz>

pub  1024D/95B954BF 2000-04-05 R I C H T � R  Jarom�r <jaromir.richtar@army.cz>

pub  1024D/41C0486B 2000-03-17 Petr Hrejsemnou <hrejsemnou@vvzs.army.cz>

pub  1024D/CF022FF3 2000-03-13 Siwek Roman <siwekr@army.cz>

pub  1024D/33CDE3B8 1999-11-30 *** KEY REVOKED *** [not verified]
                               Lubom�r KOVA��K <kovarikl@army.cz>
                               Lubom�r Kova��k <kovarikl@post.cz>
                               Lubom�r Kova��k <kovarikl@volny.cz>

pub  1024D/309F36E7 1999-09-14 Roztomil� Jan <roztomij@army.cz>

pub  1024D/A58CAF6D 1999-08-24 Roztomil� Jan <roztomij@army.cz>

pub  1024D/64DB2DFB 1999-08-19 Michal Dlouhy <dlouhym@army.cz>

pub  1024D/4EEC141F 1998-08-11 Richard H Gould <gouldr@army.cz>


 

Ministerstvo vnitra

Type bits/keyID     Date       User ID

pub  4096R/1C9CCEAA 2016-04-14 Pavel Chlubna <pavel.ch@px.mvcr.cz>

pub  4096R/D926B450 2011-10-13 support@px.mvcr.cz <support@px.mvcr.cz>

pub  2048R/38593E1F 2010-08-18 Lektor <lektor007@px.mvcr.cz>

pub  1024D/990EC64C 2003-10-13 *** KEY REVOKED *** [not verified]
                               Jindrich HLAVATY <jindra.hlavaty@px.mvcr.cz>
                               Jindrich HLAVATY <hlavaty@px.mvcr.cz>

pub  1024D/03E94849 2003-02-26 Ralf Rosanowski (Email Office) <rrosa@mvcr.cz>

pub  1024D/CB4424C7 2002-07-17 *** KEY REVOKED *** [not verified]
                               kovpav <pavel.koval@px.mvcr.cz>

pub  1024D/5EC55392 2002-01-08 Pavel Koval <pavel.koval@px.mvcr.cz>

pub  1024D/C86BAE28 2000-04-12 PP CR, tym Dane <dane@mvcr.cz>

pub  1024D/2F2F1EBC 2000-03-28 Jan Fo�t <fort@mvcr.cz>

pub  1024D/21C40D0F 2000-01-01 Sk�ba Rostislav <skybaR@volny.cz>
                               Sk�ba Rostislav, Ing. <ppztuova@mvcr.cz>
                               Sk�ba Rostislav <cz063896@worldonline.cz>

pub  1024D/5D29B2B0 1999-12-21 Thomas Stibor <stibor@mvcr.cz>

pub  1024D/E9F731DF 1999-11-05 Skupina informacni kriminality RSKP PP <sik@mvcr.cz>

pub  1024D/C3029EE1 1999-07-26 *** KEY REVOKED *** [not verified]
                               Jindrich HLAVATY <jindra.hlavaty@px.mvcr.cz>
                               Jindrich HLAVATY <hlavaty@mvcr.cz>
                               Jind�ich HLAVAT� <hlavaty@volny.cz>
                               Jindrich HLAVATY <hlavaty@px.mvcr.cz>
                               Jind�ich HLAVAT� <hlavaty@mbox.catr.cz>

pub  2048R/71E04D65 1998-08-07 Jiri DASTYCH <dastych@mvcr.cz>

pub  1024D/4E082B9A 1998-08-07 Jiri DASTYCH <dastych@mvcr.cz>


 

Bezpečnostní informační služba

Type bits/keyID     Date       User ID

pub  2048R/7DB145B3 2011-03-09 Personalni kancelar <personal@bis.cz>

pub  2048R/733BBEA2 2011-03-03 Info <info@bis.cz>

pub  1024D/3A7B16D0 2007-02-07 InfoMail <info@bis.cz>

pub  1024D/33BC8CD7 1999-10-11 Helena Nykod�mov� <nykodymova@bis.cz>


 

Úřad pro zahraniční styky a informace

Type bits/keyID     Date       User ID

pub  1024D/D9848000 2003-10-13 *** KEY REVOKED *** [not verified]
                               Jindrich HLAVATY <hlavaty@uzsi.cz>

pub  1024D/193E219C 2002-07-10 *** KEY REVOKED *** [not verified]
                               Bc. Jind�ich HLAVAT� <hlavaty@uzsi.cz>
                               0x193E219C


 

Hrad

Type bits/keyID     Date       User ID

pub  1024D/7DA1956A 2007-03-21 Vaclav Klaus (president) <klaus@hrad.cz>

pub  1024D/3B9291DF 2007-03-21 Vaclav Klaus (president) <klaus@hrad.cz>

pub  1024D/5DE3EBF0 2004-12-09 Erik Botta <Erik.Botta@hrad.cz>

pub  1024D/BA761B4D 2002-06-09 Erik Botta (SPH) <Erik.Botta@hrad.cz>

pub  1024D/1A38ABBB 2002-01-31 Erik Botta <Erik.Botta@hrad.cz>


 

Senát

Type bits/keyID     Date       User ID

pub  1024D/C4F73D26 2001-02-08 Lukas Macek <macekl@senat.cz>


 

Poslanecká sněmovna

Type bits/keyID     Date       User ID

pub  1024D/33587CA6 2000-10-19 Michal Lobkowicz <lobkowicz@psp.cz>

pub  1024D/8D514284 2000-03-20 Vladimir Mlynar <mlynar@psp.cz>

pub  1024D/474DD9DA 2000-03-20 Filip Svab <svab@psp.cz>

pub  1024D/31808485 2000-03-17 Michal Lobkowicz <lobkowicz@psp.cz>


 

Ministerstvo zahraničních věcí

Type bits/keyID     Date       User ID

pub  1024D/89A8581F 2008-01-14 ZU Viden (no password) <vienna@embassy.mzv.cz>

pub  1024D/984B9A3C 2007-06-16 Josef Holubik <josef_holubik@mzv.cz>

pub  1024D/348D1D89 2007-04-25 JS Prace <jozef_strbik@mzv.cz>

pub  1024D/19B4E614 2007-04-25 Martin Kříček <Martin_Kricek@MZV.cz>













Volba lidskosti