POSLEDNÍ ČLÁNKYVicky Cahillová se narodila do slavné irské kriminální rodiny mafiánského bosse Martina Cahilla, přezdívaného Generál. Sama se však proslavila jako jedna z vůdčích osob rasově nesnášenlivých hnutí a ve výcvikových táborech spolu se svými druhy připravuje rasovou svatou válku, známou pod zkratkou Rahowa.

 
Vicky Cahill trénuje střelbu v rámci přípravy na rasovou svatou válku, která by měla zbavit svět od Židů, humanistů, komunistů a demokracie.
Vicky Cahill trénuje střelbu v rámci přípravy na rasovou svatou válku, která by měla zbavit svět od Židů, humanistů, komunistů a demokracie. Zdroj: brianwhelan.net
 

Svoje působiště nalezla v Denveru v americkém státě Colorado. Posledních několik let je vůdčí postavou extrémistické skupiny Women for Aryan Unity a  sehrává klíčovou roli v získávání finančních prostředků pro neonacistické vězně. Na diskusním portálu Stormfront je tisíce příspěvků dostatečně vykreslujících její extrémně rasistické názory.

Ačkoliv žije na míle vzdáleném americkém kontinentě, nachází u řady českých a slovenských neonacistů podporu, přinejmenším tu finanční. Zásluhou antifašistických hackerů se zjistilo, že slovenský neonacista Igor Mižák finančně sponzoroval její rasistickou organizaci. Nicméně díky zásahu reportérů z deníku Sunday World byly některé z jejích účtů odstaveny.

 
Pochází ze slavného mafiánského klanu

Vicky Cahillová se nenarodila do nejpřívětivějšího prostředí. Její otec Peter Cahill byl známý obchodník s heroinem a její strýc Martin Cahill ovládal gang, pod kterým se třásl strachy celý Dublin, dokud ho v roce 1994 nezabili republikáni.

Otec a strýc v jejím dětství často chyběli, protože za své kriminální aktivity seděli dlouhá léta ve vězení. Ozbrojené bankovní loupeže, drogy a násilí byly součástí života malé Vicky Cahillové, které byly doprovázeny návštěvami rodiny ve vězení.

Není proto divu, že si Vicky vytvořila vazby na neonacisty ve věznicích a začala si je idealizovat.

Hrdě se hlásí k tomu, že si s uvězněnými neonacisty dopisuje už od dospívání.

„Vyrůstala jsem a dospívala jsem po boku těchto mužů a žen, s některými si dopisuji už 18 let,“ tvrdí Cahillová.

„Byli mými učiteli, důvěrníky a přáteli. Bez nich bych v životě nehledala pravdu.“

Ta tzv. pravda, o které se zmiňuje, hlásá, že bílí lidé se musí vyzbrojit a připravit se na občanskou válku, na jejímž konci má být rasově čistý bílý národ. Ona se na ní už připravuje, na fotografiích je zachycena, jak ve výcvikovém táboře cvičí střelbu z pušek a učí se používat jiné ruční zbraně po boku organizace „Blood and Honour“.

Ještě v Dublinu si vytvořila vazby na britskou Blood and Honour a Combat18, protože s oběma organizacemi sdílela společnou nenávist k IRA. Často apelovala i na irské Američany, aby nepodporovali republikány, protože „jejího strýce zavraždila IRA“.

 
Women for Aryan Unity a jiné ďábelské plány

Navzdory svému irskému původu se v Americe velmi rychle stala klíčovou osobou tamější krajní pravice. Věnuje se rekrutování snadno ovlivnitelných žen pro svojí rasově nenávistnou skupinu Women for Aryan Unity a stala se vysloveně posedlou ve sponzorování uvězněných teroristů ze skupiny Aryan Resistance Movement a hledala pro ně i korespondenční přítelkyně.

V osmdesátých a devadesátých letech minulého století se skupina teroristů podílela na celé řadě bankovních loupeží napříč Spojenými státy americkými, nevyjímaje ani bombové útoky na divadlo a synagogu. Přes 75 členů bylo uvězněno za aktivity zahrnující loupeže, vraždy a padělání.

Prostřednictvím neonacistických magazínů, webových stránek a internetových fór pravidelně apeluje na ostatní neonacisty, aby přispívali 25 dolarů měsíčně na její nezákonnou charitativní skupinu. Peníze získává od neonacistů po celém světě, nevyjímaje slovenského neonacistu Igora Mižáka, který je dobře znám i v českém prostředí.

Poté, co se o její nelegální charitu začal zajímat irský deník Sunday World, začala tyto pochybné finanční převody vysvětlovat jako prostředky na „domácí vzdělávání“. PayPal jí nakonec účet odstavil. Mluvčí společnosti vysvětlil, že Cahillová tímto jednáním porušila hned několik pravidel služby, a tak neonacisté přišli rázem o několik tisíc amerických dolarů.

Po celém světě podporuje rasově motivované gangy. Tam patří i britská Combat 18, která je považována za polovojenskou organizaci a které se připisují na účet i fotbalové výtržnosti na stadionu Lansdowne Road v Dublinu z roku 1995. Číslice 1 a 8 zastupují v abecedě písmena A a H, čili počáteční písmena za jména Adolfa Hitlera, který se stal pro tyto mladé zlořády inspirativní osobností.

 
Ne, milé děti, to není Drákula, to je realita

Největší vliv na Cahillovou měl David Lane, který si získal popularitu na americké krajně pravicové scéně díky své násilné pověsti vůdce skupiny Aryan Resistance Movement.

David Lane se v roce podílel na vraždě rozhlasového moderátora Alana Berga, který byl 28. června 1984 zastřelen cestou domů v americkém Denveru. Byl zabit neonacistickou skupinou známou pod mnoha jmény, Bruders Schweigen či Silent Brotherhood, nejznáměji jako The Order.

Lane byl v minulosti členem Ku Klux Klanu a společnosti John Birch Society. Na vraždě se podílel jako řidič vozidla, kterým vrahové po činu ujížděli. Byl poslán na 190 let do vězení, kde také ve svých 68 letech zemřel.

 
Vicky Cahill nad rakví Davida Lana, člena Ku Klux Klanu.
Vicky Cahill nad rakví Davida Lana, člena Ku Klux Klanu.
 

Už ve vězení se stal uznávaný mezi bilými nacionalisty, ale nejvíce se proslavil díky akci „14 slov“, které tvoří větu: „We must secure the existence of our people and a future for White Children“, v překladu – Musíme chránit existenci našich lidí a budoucnost pro Bílé Děti.

Po jeho smrti Women for Aryan Unity vytvořily pamětní fond, jehož cílem bylo vybrat dostatek financí na stavbu pyramidy, do které by byl Lanův popel uložen. Peníze se vybrat nepodařilo, a tak popel uložili do 14 malých pyramid – každá z nich měla význam jednoho slova. Pyramidy se nacházely v domovech 14 nacionalistek, jednou z nich byla i Vicky Cahillová.

Pyramidy ale příliš nadšení na scéně nepřinesly, část popela byla ukradena údajně snad skupinou Combat 18 a odvezena do Austrálie. Australští neonacisté prohlásili, že Cahillovou zbijí, pokud se rozhodne popel získat zpět.

Tento příběh hýbal zahraničními médii v roce 2009.

Volba lidskosti