FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKY 

 

V předvečer 20. výročí vstupu České republiky a Polska do Severoatlantické aliance se v Domě armády v Praze uskutečnil diskusní večer věnovaný veteránům z misí v Afghánistánu. Za přítomnosti českého a polského ministra obrany Lubomíra Metnara a Mariusze Błaszczaka se promítal jeden z dílů polského dokumentárního seriálu „Veteráni, kteří unikli smrti“. Hlavní protagonisté televizního seriálu byli v sále osobně přítomni a zúčastnili se následné diskuse moderované plukovníkem Eduardem Stehlíkem, ředitele odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany.

Jako první k publiku v sále promluvili oba ministři. Lubomír Metnar připomenul nadcházející 20. výročí stupu České republiky a Polska do NATO. Poté se zmínil o polském dokumentárním seriálu „Veteráni, kteří unikli smrti“. Seriál připomíná osudy těžce zraněných vojáků v Afghánistánu. Mariusz Błaszczak mluvil o důležitosti spolupráce mezi jednotlivými státy, jako příklad uvedl spolupráci Čechů, Poláků a Američanů v Afghánistánu.

Po nich se ujal slova producent seriálu Grzegorz Zasępa, který jej krátce před promítáním uvedl.

V provincii Ghazní v Afghánistánu došlo před deseti lety k přestřelce s Talibánci, při které byl vážně zraněn polský voják Marcin Kulas. Byl zasažen do hrudi a aniž by to jakkoliv cítil, měl střelné zranění i na ruce. Sám si pamatuje jen záblesk a pád. Americký voják Corey Speck odjistil granát a hodil ho mezi Talibánce. Tím zachránil polskému vojákovi život, neboť mu mohli poskytnout první pomoc, přepravit jej do bezpečí a transportovat ho vrtulníkem do nemocnice. Po celou tu dobu měl Corey Speck kolem palce zavěšený odjišťovací kroužek granátu a od té doby jej neustále nosil na krku.

Po deseti letech se Corey Speck a Marcin Kulas opět shledali v Praze.

Po promítnutí prvního dílu seriálu jeho hlavní protagonisté usedli k diskusnímu stolu spolu s českým veteránem Ivo Zelinkou. Diskusi moderoval plukovník Eduard Stehlík, který neupomenul v úvodu zmínit, že Marcin Kulas má stejné křestní jméno, jaké jeden z našich vojáků, Martin Marcin, který minulý rok v Afghánistánu padl. Přítomní se shodli, že připomínat si padlé vojáky je důležité. Pokud bychom o nich nemluvili, nepřipomínali si jejich hrdinství, zemřeli by znovu a to nesmíme nikdy dopustit. Minulý rok ztratila česká armáda v Afghánistánu čtyři vojáky.

Ivo Zelinka byl na misi v Afghánistánu třikrát a jedenkrát na Balkáně. V září 2009, když se útok odehrál, byl na základně vzdálené jen několik kilometrů.

Corey Speck se na konci diskuse daroval odjišťovací kroužek od granátu Marcinu Kulasovi. Rozhodnutí bylo neplánované a vzbudilo v sále dojemné emoce. Lidé vstávali a dlouze tleskali, zatímco překvapený Marcin Kulas byl v objetí svého zachránce Coreyho Specka.

Volba lidskosti