FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKYHAND GRENADE © Jesse-lee LangServer Wikileaks odtajnil prvních 105 dokumentů o zadržovaných osobách na Guantanámu. Celkem se chystá zveřejnit 779 dokumentů. Jedním ze zadržovaných osob je i šestnáctiletý Kanaďan Omar Ahmed Khadr, který své dětství strávil v různých výcvikových táborech v Afghánistánu. V červnu 2002 zabil ručním granátem amerického vojáka. Co následovalo pak se můžete dočíst v následujícím překladu:

1. Osobní informace: Omar Ahmed Khader se narodil 19. září 1986 v kanadském Torontu. Je v dobré zdravotní kondici.

2. Informace o zadržení: Zadržený tvrdí, že od roku 1996 žil v oblasti na pákistánsko-afghánských hranicích. V červnu 2002 získal podporu od svého otce, známého vysoké představitele Al-Kájdy v Kanadě a blízkého spolupracovníka Usámy bin Ládina, aby odjel do oblasti Khowst. Tam dělal tlumočníka Al-Kájdě a účastnil se džihádu proti Spojeným státům. Zadržený absolvoval výcvik a dokáže sestrojit a rozmístit improvizovaná výbušná zařízení, stejně tak dokáže rozmístit pozemní miny (není známo kde a jak se zadržený dovednostem naučil). Zadržený se doznal, že se zúčastnil několika bojových operací. V červnu 2002 se zadržený nacházel v podezřelém objektu Al-Kájdy, na který zaútočily americké speciální síly. Během nájezdu došlo k přestřelce, při níž zadržený hodil ruční granát na vojáka amerických speciálních sil a zabil ho. Zadržený se zranil a byl zadržen. Následně byl 27. října 2002 převezen na Guantanámo kvůli svým vazbám na Al-Kájdu.

3. Důvody pro zadržování na Guantanámu: Otec zadrženého financuje Al-Kájdu a zastává v organizaci vysokou pozici. Zadržený a jeho bratr byli svým otcem podporováni v boji proti USA. Zadržený, ačkoliv mu v době útoku bylo 15 let, je inteligentní, vzdělaný a uvědomuje si závažnost svých činů a konexí. Zadržený vynikal ve výcviku v Afghánistánu, kde se naučil používat ruční zbraně, různé výbušniny, improvizovaná výbušná zařízení, miny, konfigurovat improvizovaná výbušná zařízení pro dálkové odpálení. Zadržený připouští, že se zúčastnil několika minových operací a rušivých útoků proti americkým silám, navíc se doznal k zabití amerického vojáka. Zadržený nikdy nevyjádřil skutečnou lítost nad svým činem. Má přímé rodinné vazby na významné členy Al-Kájdy, absolvoval pokročily výcvik se zaměřením na výbušniny a přímo se účastnil útoků proti americkým silám. Zadržený tvrdí, že celá jeho rodina žije v jednom objektu Usámy bin Ládina v afghánském Jalabádu. Zadržený nadále poskytuje cenné informace o otcových konexích a o nevládních organizacích, které podporuje Al-Kájda. Zadržený také poskytl cenné informace o výcvikových táborech v Derunta, Al-Farouq a Khalden, což naznačuje, že zadržený byl pravděpodobně cvičen v těchto oblastech. Dále disponuje cennými informacemi o klíčových osobách Al-Kájdy a Talibánu. Zadržený obecně spolupracuje, ale roste jeho nepřátelství vůči vyšetřovatelům a zůstává oddaný extrémistickým hodnotám islámu.

4. Hodnocení: Zadržený je člen Al-Kájdy a disponuje cennými informacemi.

youtube03

Odkazy:

WikiLeaks: Omar Ahmed Khadr

Wikipedia: Omar Khadr

YouTube: Stručné vysvětlení, kdo je Omar Khadr

YouTube: Výslech Omara Khadra

Volba lidskosti