FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKY 

Omas Otas, vlastním jménem Mário Reitman, v reportáži o interbrigádě Platon

Omas Otas, vlastním jménem Mário Reitman, v reportáži o interbrigádě Platon


 

Omas Otas, vlastním jménem Mário Reitman, je sedmkrát soudně trestaný skinhead z Bánské Bystrice, který odešel bojovat za separatisty na Ukrajinu. Na scéně je velmi známý, podrobně se mu věnuje například slovenský „lovec extrémistů“ Ján Benčík. Několikrát se jeho jméno objevilo i v českém mainstreamovém tisku v souvislosti s reportáží novináře Tomáše Forróva. Ján Benčík podal na Reitmana za vyhrožování trestní oznámení a díky tomu byl na Reitmana vydaný zatykač.

Pro nás se stal zajímavý až okamžikem, kdy uvízl v síti projektu Target jakožto falešný profil, který se přátelí s Jakubem Srandou, jiným falešným profilem, který se snaží dehonestovat Jakuba Jandu z Evropských hodnot.

Omas Otas podle všeho není první facebookový profil Mária Reitmana a pravděpodobně byl mnohokrát promazán. První veřejný příspěvek pochází z 20. srpna 2015 ve skupině Milujeme Rusko, ve kterém sdílí reportáž z interbrigády Platon. Zde vystupuje jako Slovák Gabčík spolu s Čechy Begemotem (vlastním jménem Jiří Urbánek, na Facebooku jako Robin Urvaný) a Kavkazem (Pavel Botka, též na Facebooku známý jako Jan Topol) a dalšími separatisty ze Španělska a Francie.

 
OmasOtas2

Pavel Botka v reportáži o interbrigádě Platon.

Pavel Botka v reportáži o interbrigádě Platon. Na fotografii výše je Mário Reitman s francouzkým velitem interbrigády, který pracoval 15 let pro francouzskou rozvědku.


 

O rok později, 29. prosince 2016, se ale už k Begemotovi a Kavkazovi nezná. Na sociální síti ve skupině Deník mladého vojáka odkrývá jejich pravou identitu a obviňuje Pavla Botku, že si svoje příjmy kompenzuje vykrádáním humanitární pomoci pro Donbas. Jiří Urbánek zase údajné klame budoucí investory. S nimi zatracuje i slovenského novináře Tomáše Forróva, jehož reportáže z ukrajinského Donbasu, ve kterých se věnoval Čechům a Slovákům bojujícím v řadách separatistů, otiskla pár dní před tím téměř všechna mainstreamová média.

 

Mário Reitman obviňuje české separatisty z obohacování se na úkor obětí konfliktu po reportáži Tomáše Forróva

Mário Reitman obviňuje české separatisty z obohacování se na úkor obětí konfliktu po reportáži Tomáše Forróva


 

O rok později Pavla Botku opět kritizuje za příspěvek, který Botka napsal pod falešnou identitou Jan Topol. V něm Botka kritizuje činnost Národní domobrany. Nelíbí se mu, že Nela Lisková není schopná doložit aktivity zastupitelského centra Doněcké lidové republiky a že navazuje spolupráci s DSSS. Botka připomíná podobný scénář z Ukrajiny, z kterého se měla Lisková poučit. Registrace k Národní domobraně tak může podle Botky znamenat problém do budoucna, bude-li spolek ve spojení s fašisty.

 
OmasOtas_Botka_01

OmasOtas_Botka_02
 

Reitman Botku vzápětí označuje za nezaměstnaného idiota na Donbase, který se přiživuje na vojnou zbídačeném lidu. Také kritizuje Botku za to, že neodpovídá lidem na otázky a blokuje je.

Kromě osobních sporů je na jeho sociální síti patrná ještě propojenost s osobami jako je Iveta Sebescakova (bez diakritiky), která spolu s profilem Jiřího Nováka aktivně sdílí zpravodajství ze Sputniku a RT. Dalším profilem, pravděpodobně falešným, který se kolem něho často objevuje, je Maxim Ivanov. Jméno invokuje spojení s ruským dělníkem Maximem Ivanovem z norského seriálu Okupace.

 
>>Přečtete si: Vojenské rozhledy:
Čeští zahraniční bojovníci v ukrajinském konfliktu: právní aspekty a využití v propagandě (Miroslav Mareš)

 

Pravidelně likuje a komentuje příspěvky Slovenských branců a morálně podporuje jejich aktivity, jak lze zjistit pomocí Facebookového detektiva.

 

Mário Reitman podporuje činnost Slovenských branců

Mário Reitman podporuje činnost Slovenských branců – kliknutím na obrázek jej zvětšíte


 

V diskusi na mém profilu sdílí fotografii medaile a knížky za zásluhy v boji proti neofašismu vydanou separatisty v Donbase. Pravost vyznamenání v tuto chvíli nedokážeme potvrdit.

 

Fotografie medaile a knížky za ocenění v boji proti neofašismu, kterou Mário Reitman sdílí těm, kteří ho označují za neofašistu.

Fotografie medaile a knížky za ocenění v boji proti neofašismu, kterou Mário Reitman sdílí těm, kteří ho označují za neofašistu – kliknutím na fotografii ji zvětšíte.


 

Nezapomíná být v komentářích abnormálně vulgární a vzpomene si i na oceněného občanského aktivistu Jana Benčíka, kterému dlouhodobě vyhrožuje a kterého chtěla kvůli výhrůžkám hlídat slovenská policie.

 

Mário Reitman komunikuje na sociálních sítích velmi vulgárně.

Mário Reitman komunikuje na sociálních sítích velmi vulgárně.

Volba lidskosti