POSLEDNÍ ČLÁNKYIzrael se projevuje jako stát, který neuznává lidská práva. Izraelský parlament, Knesset, vymyslel nové pravidlo rovnající se snad už jen nacistickým zákonům.

Zákonodárci této zvláštní země schválili v prvním čtení zákon, který nařizuje, aby Palestinci uhradili náklady za demolici svých domovů a to rovnou izraelské vládě. Izraelské buldozery zničí Palestincům jejich domovy a oběti ještě musí Izraelcům zaplatit za to, že na ně zaútočili. To je neuvěřitelné. Chová se takto civilizovaný stát? Vžijte se do role postiženého Palestince, musí to být hrozné – v rozporu se všemi mezinárodními právy k vám přijedou buldozery, srovnají vaše obydlí se zemí, vyženou vás i s rodinou na ulici a ještě těm agresorům budete platit za to, že vám zničili život.

 

A WORKING DREDGE. © Olga Petrova | Dreamstime.com

Svět by se měl vůči takovým krokům ohradit. Svět by měl jednání izraelských zákonodárců zastavit. Kde je OSN? Kde jsou ochránci lidských práv? Doposud izraelská strana ničila životy lidí ze svého. Nyní budou účty za náklady platit ubohé oběti. Nevím jak vám, ale mně tento postup připomíná nacistickou praxi. Během druhé světové války hitlerovský režim také posílal rodinám umučených lidí účty za popravy a zplynování. Proboha, kam jsme to dospěli?

youtube08a

Od roku 1967, kdy Izrael zavedl praxi bourání palestinských domů, bylo zničeno na 24 813 domů. Administrativní důvody demolice představují 90 % zničených domů. A jaké byly ty tzv. administrativní důvody? Majitelé zbouraných domů se ve skutečnosti nemuseli ničeho dopustit. Stačilo, aby se palestinské obydlí nacházelo na území okupovaném Izraelem, a bylo násilně stržené armádou.

youtube08b

Mnoho palestinských domů nemá  tavební povolení. Stavební povolení není na okupovaném území vydáváno od roku 1967. Dům postavený na okupovaném území je automatický považován za černou stavbu. Doslova to znamená, že Palestinci nemají právo stavět obydlí.

Zbývajících 10% zdemolovaných domů představuje „trestné ničení domů“. Pokud terorista zaútočil na Izrael, pak mu za trest strhnou dům. Je to dodatečný trest za teroristický čin.  Je přeci jedno, že útočníkova rodina s odporným a odvržení hodným činem nemá nic co dočinění. V Izraeli se uplatňuje kolektivní vina. Jsi Palestinec, tak plať za vinu příslušníka své rodiny nebo národa.

Toto pojetí trestu a činu odporuje mezinárodním rezolucím OSN o lidských právech. Izrael byl několikrát uznán za stát, který páchá zločiny proti lidskosti. Je celkem zajímavé, že se sílícími tendencemi vzniku samostatné Palestiny Izrael bourání palestinských domů zrychlil. Během prvních pěti měsíců roku 2011 Izraelci připravili o domovy dalších 706 osob, včetně 341 dětí. Jak je možné, že západní média mlčí? Jak je možné, že obyvatelé Evropy ve velkém nevědí nic o trestném strhávání domovů?

youtube08c

Tak co na to říkáte? Vypadá takto stát, který je demokratický a svobodný? Izrael vyrábí nové bezdomovce, aniž by jim podal jakoukoli záchrannou nebo pomocnou ruku. Pokud zákon projde i druhým čtením a bude schválen, budou muset Palestinci zaplatit za jedno stržení svého domu na 1000 amerických dolarů. V oblastech, jako je Jeruzalém, jsou Palestinci již dnes nuceni k zaplacení nákladů za svůj násilně stržený dům.

youtube08d

Je tohle vůbec možné v dnešní moderní době? Proč se neustále vládní režimy uchylují k porušování lidských práv?

Na závěr si nelze nevšimnout, že izraelská armáda používá k demolici palestinských domů americké buldozery D9 od společnosti Caterpillar Corporation.

youtube08e

Palestinci jsou tedy nezákonně a proti všem zvyklostem civilizovaného světa zbavováni svých domovů. Izrael je zkrátka zemí nevšedních možností, kde si část obyvatel musí koupit za 1000 dolarů lístek k bezdomovectví. Kvůli pouhé tisícovce Izrael vytváří nové teroristy a útočníky. Za tyto peníze je pácháno nové zlo. Kdy krytí jednoho zla druhým zlem v této části světa skončí?

Článek jsem publikoval také na svém blogu na iDnes.

Volba lidskosti