- Evropský rozhled - http://www.evropsky-rozhled.eu -

Neposílejte nám politické e-maily, ohrazují se studenti

 

Přírodovědeckou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích otřásá politický skandál. Profesor tamější fakulty vybízí studenty, aby se podepsali pod petici proti jmenování členky KSČM do rezortu školství v Jihočeském kraji.

 

 

Některé studenty tento přístup pobouřil a proti tahání politiky do škol se ohradili, bez ohledu na to, jestli s KSČM sympatizují, nebo ne. Jak dopadli?

Profesor je obvinil z nerozvážného mladí, a vyčetl jim, že nepamatují dobu komunismu. Zapomněl však, že dobu komunismu nepamatují ani studenti, kteří se pod petice podepíší.

Níže publikujeme znění petice, pod kterou se studenti mají podepisovat a uvádíme i korespondenci vedenou přes hromadné školní e-maily. Z důvodu ochrany osobních údajů jsme zakryli veškeré údaje vedoucí k identifikaci profesora a studentů.

Tímto článkem nezakazujeme nikomu se pod petici podepsat, pouze upozorňujeme, že politika do škol nepatří. Profesor patří mezi nejúspěšnější vědce České republiky, a proto mu nemíníme za tento přešlap znepříjemňovat život.

 

Petice proti obsazení resortu školství Jihočeského kraje KSČM

Mgr. Jiří Zimola
Krajský úřad Jihočeského kraje
U Zimního stadionu 1952/2
370 76 České Budějovice07.11. 2012

V Třeboni 07. 11. 2012

Tento dopis považujte za petici ve smyslu zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod.

Petice proti obsazení KSČM do resortu školství Jihočeského kraje

Vážený pane hejtmane,

po proběhnuvších krajských volbách jste se v Jihočeském kraji rozhodl uzavřít koalici se stranou KSČM, přičemž by dle dohody tato strana měla mít v gesci resort školství.

My, níže podepsaní občané, nesouhlasíme, aby byl resort školství v Jihočeském kraji, jeden z nejvýznamnějších z hlediska budoucnosti nejenom našeho kraje, veden stranou, která se doposud řádně nedistancovala od režimu, který zde panoval v letech 1948 – 1989, a který je spojován s nesvobodou, politickými procesy a perzekucemi.

Vážený pane hejtmane,

z výše uvedených důvodů Vás žádáme, abyste přehodnotil koaliční smlouvu v Jihočeském kraji, a resort školství obsadil osobou, která není členem strany KSČM.

Děkujeme.

Za petiční výbor:

Martin Rosocha, Dvorce 139, Třeboň Břilice, 379 01

 


 

E-mail č. 1:

Ahoj vsem,

preposilam odkaz na petici proti dosazeni komunistky do resortu skolstvi v jihoceskem kraji,

zdravi vas M.

———- Původní zpráva ———-

Od: Botanika <████@prf.jcu.cz>
Datum: 11. 11. 2012
Předmět: petice

„A ještě jedna zpráva, když už jsem otevřel hromadný e-mail:
Na adrese http://www.petice24.com/petice_proti_obsazeni_resortu_kolstvi_jihoeskeho_kraje_ksm
(http://www.petice24.com/petice_proti_obsazeni_resortu_kolstvi_jihoeskeho_kraje_ksm)
můžete podepsat petici proti jmenování soudružky z KSČM zodpovědnou za resort školství v Jihočeském kraji. Podepsal ji i náš pan rektor.

Zdraví,

K. P.“

 


 

E-mail č. 2:

Vážení,
dostala se mi do rukou, či spíše emailu, petice proti jmenování soudružky z KSČM zodpovědnou za resort školství v Jihočeském kraji.

Ačkoli sám komunisty rád nemám, hrubě musím nesouhlasit s vyjádřeným postojem. Komunisté uspěli v krajských volbách a tyto volby byly demokratické. Co na tom, že KSČM možná svojí podstatou ani demokratická strana není. Pokud žijeme v demokratické společnosti, nezbývá než respektovat rozhodnutí voličů. Právě opak by byl silně proti principům demokracie. Když to přeženu, pokud by se lidi rozhodli, že demokracii nechtějí a chtějí diktaturu, mělo by jim to být umožněno. Pokud by nebylo, kde by byla svoboda? Jakou váhu by měla vlastně demokracie a oč by byla lepší než totalita?

Žijeme v demokracii a dle toho se musíme také chovat. Protestovat proti výsledkům demokratických voleb mi opravdu nepřijde v tomto duchu. Plivete na voliče, kteří CHTĚJÍ, aby se KSČM účastnila aktivně regionální politiky a že těch voličů není málo (bohužel).

Úspěch komunistů je dán jednak špatnou politikou vlády a jednak zklamáním lidí. Prohlédněte si záběry ze sametové revoluce a pak se podívejte, jak jsme dopadli po ní. Mě je z toho k pláči. Klientelizmus, korupce, arogance, rozkradený státní majetek….

Další velký důvod úspěchu komunistů je nízká volební účast a jejich disciplinovaná voličská základna. Já jsem volit byl, co vy?

Omlouvám se za spam, ale považoval jsem za důležité se k této výzvě vyjádřit.

Hezký den přeje

T. Ch.

 


 

E-mail č. 3:

Vážený,

děkuji Vám za Váš názor. Jako ten, který odkaz na petici výše uvedeným adresátům rozeslal, považuji za rozumné reagovat:

Máte pravdu, že je nutné respektovat byť sebešpatnější výsledky voleb. To, že hlupáci (a nebo gauneři?) volí totalitní, nedemokratickou stranu, je smutné. Já také nesouhlasím s mnoha věcmi, které se nyní dějí. Pořád je to ale nesrovnatelné se situací před r. 1989, kdy vládla právě komunistická strana. Já tu dobu pamatuji (nevím, zda Vy), takže vím, o čem mluvím.

Protestní petice neříká, že se mají anulovat výsledky demokratických voleb. Vítezná partaj má ale i jiné možnosti, jak obsadit vedoucí pozice na krajské úrovni, než se paktovat s lumpy, natož je instalovat do klíčových funkcí.

S pozdravem,

K. P.

 


 

E-mail č. 4:

Vážení,

myslím, že nejsem jediná, koho obtěžuje dostávat maily tohoto typu. Rok, dva zpátky tady někdo vykřikoval, že jej obtěžují neustálé maily o bydlení a nabídce domácích mazlíčků, takže nevidím důvod, proč by měly obtěžovat i maily řešící politickou situaci. Aneb jak tenkrát někdo radil – použijte nástěnky, je jich ve škole dost.

S pozdravem

B. F.

 


 

Odkazy:

http://www.petice24.com/petice_proti_obsazeni_resortu_kolstvi_jihoeskeho_kraje_ksm [1]