POSLEDNÍ ČLÁNKYCentrem Prahy prošel v pořadí již třetí průvod hrdosti sexuálních menšin. Tradičně byl především oslavou rozmanitosti. Z politických témat byl letos kladen důraz především na právo na rodinu a na kritickou situaci homosexuálů v Rusku. Účast oproti loňskému roku opět vzrostla a řadí Prague Pride k nejmasovějším akcím roku.

Lákadlem pro média se stal profesor Martin C. Putna v čele průvodu. Nebyl na pochodu jediným vysokoškolákem, ani jediným katolíkem: své skupiny měly jak studentský spolek z Univerzity Karlovy Charlie, tak sdružení katolických homosexuálů Logos. Spolu s organizacemi sexuálních menšin se do průvodu zapojili také Sociální demokraté, Zelení, Piráti nebo Amnesty International.

Pozn. Neodpustíme si poznámku, že fotografie z tohoto článku se rozhodl zpeněžit slovenský mainstreamový deník Hlavné správy, aniž by respektoval naší licenci Creative Commons pro nekomerční účely a s uvedením autora. Poté, co jsme je vyzvali o zaplacení finanční satisfakce, protože se na našem díle finančně obohatili, reagoval pan Róbert Sopko, že fotografie byly staženy z Facebooku. Bohužel, ať už vědomě či nevědomě, nepsal pravdu, protože pokud někdo nahraje fotografie na Facebook, v metadatech obrázku se změní licence na licenci Facebooku a předchozí metadata se promažou. Na webových stránkách Hlavných správ však byla metadata naše!

Volba lidskosti