FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKYPrvní ledna vstoupil v platnost maďarský mediální zákon, který je považován za zákon novodobé cenzury a za pokus o omezení svobody slova. Zákon vyvolal značnou nevoli u veřejnosti a Evropská komise upozornila, že je v rozporu se směrnicí o audiovizuálních médiích a Listinou základních práv a svobod Unie.

Na posledním plenárním zasedání oznámila místopředsedkyně Evropské komise Neeilie Kroesová, že Maďarsko přepracuje svůj mediální zákon. Maďarská vláda přijme úpravy na dalším zasedání.

Úpravy se budou týkat 4 klíčových oblastí:

1. Vyvážené zpravodajství bude stejné jako u ostatních členských zemích. Omezení uvalená na žurnalisty budou muset být přiměřená a bude se sledovat, aby se promítla do sekundárního práva.

2. Princip země původu. Zahraniční vysílací společnosti nebudou pronásledovány a trestány za porušování maďarských předpisů. Maďaři je budou smět na svém území vypnout. Vše je v souladu s platnou směrnicí v EU.

3. Registrace médií nebude probíhat před poskytováním služeb, ale až poté. Opět je vše v souladu se směrnicí EU.

4. Urážlivý obsah nebude zakázán až na jednu výjimku, kterou je diskriminace.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že maďarský mediální zákon je pokusem o novodobou cenzuru, Maďaři se domnívají, že se jedná spíše o politický boj mezi levicí a pravicí. Na mnoha názorných příkladech poukázali na to, že demokracie bývá často jednostranná. Za pravdu jim dali i europoslanci jiných zemí, např. Poláci.

Během jednání upozornil polský europoslanec Ziobro Zbigniew z Evropské konzervativní a reformní skupiny, že je v Evropě stále mnoho zemí, kde dochází k porušování svobody projevu. Například v Polsku má vládní většina převahu ve všech důležitých institucích, i v orgánu, který má na starost televizi a rozhlas. V Polsku novináři dodnes dostávají výpovědi za konzervativní názory. Přesto se tím Evropská komise nezabývá. Svoboda projevu je jistě důležité téma, přesto aktuální rozpravu o maďarském mediálním zákoně považuje pouze za prostor, kde levičáci a ekologové útočí na pravičáky.

Maďarský europoslanec Tabajdi Csaba Sándor ze Skupiny progresivní aliance socialistů a demokratů v Evropském parlamentu vyjádřil nespokojenost s tím, jak maďarská média rozpoutala tuto debatu v Evropském parlamentu a v jiných institucích. Kdyby Evropská komise na jejich podnět nekritizovala mediální zákon, Maďarsko by jim neustoupilo.

Deutsch Tamás z Poslaneckého klubu Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) obvinil socialisty a liberály, že se rozprava z jejich strany unáší „divným“ směrem. Podle jeho vyjádření se zde jedná o dvojí standardy, které používají komunisti, zelení, liberálové a socialisté. Ve skutečnosti nikomu z nich nejde o svobodu projevu. Svá tvrzení doložil na nedávné historii Maďarska, kdy jeden z ministrů socialistické maďarské vlády chtěl vydávat informace pouze konkrétnímu novináři. V oné socialistické maďarské vládě byl i státní tajemník, který chtěl zahájit trestní stíhání za články, které nebyly lichotivé vůči vládě. Martin Schulz se však o ničem nezmínil.

Jeho slova potvrdila europoslankyně Gál-Kinga ze strany Fidesz, která si prožila diktaturu Ceaušesca. Podle ní je rozprava záminkou pro rozpoutání ideologické hysterie. Nikdo se ale neozval, když v ulicích Budapěšti byla pošlapávána svoboda slovenskou socialistickou vládou, která vydala jazykový zákon. Demokracie je pro některé jednostranná.

10.3.2011, AKTUALIZACE:

Evropský parlament požaduje další změny mediálních zákonů v Maďarsku

Volba lidskosti