FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKYJiž několik let pravidelně probleskují tiskem zprávy a tom, jak projekty elektronického zdravotnictví můžou zlepšit péči o zdraví pacientů. Jelikož však tyto projekty připravují inženýři a další „odborníci na zdravotnictví“, kteří v životě klinickou praxi nevykonávali, podívejme se na tyto „inovace“ z perspektivy reálné klinické praxe.

 

 

Lež č. 1:

Ve světě získává elektronické zdravotnictví stále větší podporu.

 

Jak je to ve skutečnosti?

Nejlepší kliniky světa se vracejí k ručně psané (!) dokumentaci. Ta je obtížně zkopírovatelná a zfalšovatelná. Tyto kliniky si vedle nesmírné citlivosti zdravotnických dat také uvědomují, že data v elektronické podobě nikdy nelze stoprocentně zabezpečit. Pokud jsou data v nemocničních počítačových sítích, pak jsou tyto sítě často zcela (fyzicky) odpojeny od internetu. Umístění extrémně citlivých dat (což právě zdravotnická data jsou) do jednoho centra navíc s přístupem zvenčí je v rozvinutých zemích považováno za ohrožení národní bezpečnosti. V žádné západní rozvinuté zemi takovýto systém neexistuje a ani existovat nebude.

 

Lež č. 2:

Zdravotnictví ušetří na duplicitních vyšetřeních

 

Jak je to ve skutečnosti?

K velkým úsporám rozhodně nedojde. Aspoň ne takovým, aby vynahradili promrhané miliardy na nesmyslnou elektronizaci. Problém je v tom, jak tzv. duplicitní vyšetření vznikají. Převyšetřování pacientů má jeden hlavní zdroj, a tím je alibismus lékařů. Se stoupající tendencí stížností a žalob pacientů na lékaře bude počet vyšetření nadále stoupat. Ale to je již jiná kapitola.

 

Lež č. 3:

Elektronické zdravotnictví přinese dostupnost kritických dat pacienta v akutních situacích

 

Jak je to ve skutečnosti?

Z hlediska reálné klinické praxe se jedná o holý nesmysl. V akutních stavech většinou není čas listovat dokumentací a lékař se řídí aktuálním stavem pacienta. K dokumentaci pacienta lékař pouze přihlíží, ale má přímo povinnost jí jaksi nevěřit a přehodnocovat vše dle aktuálního stavu.

 

Lež č. 4:

V elektronických záznamech budou zapsány důležité údaje, jako je krevní skupina či alergie pacienta.

 

Jak je to ve skutečnosti?

Údaj o krevní skupině je naprosto k ničemu. Krevní skupina se stanovuje před každou transfúzí znovu (pokud není v sérii). Údaj o alergii se dá napsat třeba na kartičku pojišťovny. K tomu není třeba budovat systém za miliardy.

 

Lež č. 5:

Zdravotnická data uložená na centrálním úložišti jsou dobře zabezpečená

 

Jak je to ve skutečnosti?

Nic nelze 100% zabezpečit. První, kdo bude mít k těmto datům dobrý přístup, budou zahraniční tajné služby. Bude pak velice lehké vytipovat si a vydírat konkrétní osoby. Při současném rozvoji techniky je pak možné zkopírovat VEŠKERÁ zdravotní data VŠECH OBYVATEL konkrétního státu během několika minut do mobilního telefonu.

 

Shrnuto:

Zdravotničtí informatici (které nikdo nepotřebuje) chtějí budovat nesmyslný robustní systém (který nikdo řádně nevyužije). Lékaři jen kroutí hlavou, protože to celé je jaksi „o nich a bez nich“. A to ještě v době, kdy se zdravotnictví zmítá v existenčních problémech. Jediný výsledek podobných akcí jsou utracené miliardy (o což samozřejmě primárně jde) a zneužití lékařského stavu, kterému je celá ta zbytečnost podstrkována.

Řešení je prosté: zdravotnictví se musí zbavit parazitů, „odborníků na zdravotnictví“. Tím se SKUTEČNĚ dají ušetřit SKUTEČNÉ miliardy.

A co poradit podvedenému pacientovi, který se již těšil, jak si bude na internetu prohlížet svoje zdravotní záznamy a bude mít přehled o svém zdraví? To nejlepší, co jej může v džungli zdravotnictví potkat, je vztah lékař-pacient založený na důvěře. Bez zkušených a kvalitních lékařů jsou mu jakékoliv zdravotní záznamy, byť v 3D animacích s dolby surround efekty, úplně k ničemu.

 
Článek jsem před rokem nabídl k publikaci také Pirátským novinám.

Volba lidskosti