FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKY 

Jaroslav Janota, zdroj: Facebook.com

Jaroslav Janota, zdroj: Facebook.com


 

Na protest proti české justici spáchal ing. Jaroslav Janota sebevraždu.

Soudkyně Krajského soudu v Brně, JUDr. Iveta Šperlichová a přísedící Ing. Dagmar Butnikošarovská a  Ing. Františěk Dvořáček měli jasno.

Janota se pokusil zabít exekutora.

Za vraždu mu uložil dvanáctiletý trest. Bez podmínky.

Na první pohled se jeví rozsudek právně bezvadný. Jak to ale už v životě často bývá, první pohled klame. Policie, státní zástupci rozjeli proti Janotovi nemilosrdnou mašinerií proti které se normální člověk, navíc právně nevzdělaný neubrání.

Soud, který by měl být s to zapojit vlastní rozum se na to, jak už bývá u české justice obvyklé vykašlal a zcela bez vlastního racionálního uvažování převzal světu cizí argumentaci státního zástupce a udělal si čárku.
Jde o jeden významný detail, který ovšem mění vše.
Nejprve však v koste to, co se stalo.

Jaroslav Janota byl zadlužen a soukromý exekutoři mu šlapali na paty. Chodil do práce, bydlel sám ve svém panelákovém bytě v Napajedlech u Zlína a snažil se ze své výplaty dluh splácet. Neměl toho hodně, možná měl na sebe uvalit konkurs a měl by dluh za pár let z krku. To se mu ale podle jeho posledních slov nechtělo. Byl to férový chlap, alespoň ho tak popisují jeho přátelé, i ty virtuální z facebooku, kterých nebylo zrovna málo. On chtěl svůj dluh ale splatit do posledního haléře a neschovávat se za právní institut soukromého konkursu, který by věřitele připravil o značnou část pohledávky.

Jednoho dne, konkrétně 12. ledna 2016, když se zrovna zcela vyřízený z těžké manuální práce vracel z noční směny a po hodinovém spánku mu do bytu vlezli soukromý exekutoři. V rozespalosti asi nemohl rozeznat rozdíl mezi lupičem a exekutorem. Je to však jedno. On vetřelce chtěl vyhnat z bytu a šáhnul po své legálně držené zbrani, která mu zbyla ještě z dob, kdy pracoval jako hlídač. Exekutoři tím nejprve vylekal a byt opustili. Ze zcela nepochopitelného důvodu se jeden z exekutorů vracel do bytu a přitom hlasitě telefonoval s policií. Janota ho na venkovní chodbě zaslechl a vydal varovný vystřel do neprůhledných dveří svého obývací pokoje. Kulka exekutora minula, jak bylo později zjištěno, o 70 cm. Soud z toho vyvodil závěr, že kulka mohla exekutora trefit a zabít ho a že Janota to musel brát v úvahu.

Zde soud zcela ignoroval, že zpravidla na chodbě panelákového domu nestojí žádný nábytek, že se zvuky rozléhají a že z lehkostí člověk rozpozná, zda člověk, který hlasitě mluví – telefonuje, se nachází v bytě nebo před bytem na chodbě.

Jaroslav Janota tedy věděl, že svým výstřelem nemohl nikoho zranit, natož pak zabít. Venkovní chodba byla navíc v pravém úhlu ke dveřím od obývacího pokoje. Kulka tedy ani nemohla proletět skrze venkovní dveře a exekutora zranit či dokonce zabít. Soud tento fakt očividně vůbec nebral v potaz a nevinného člověk odsoudil za vraždu, kterou nikdy nespáchal.

Sám Jaroslav Janota se nemohl smířit s tím, že česká justice v něm skutečně vidí pro společnost nebezpečného člověka a že jej chce zavřít na tak dlouhou dobu. Zcela ho selhání justice šokovalo a vyvedlo z míry. V takové společnosti nechtěl žít a to poslední, co mohl ještě udělat bylo na tento nevlídný stav upozornit svým posledním činem. Skutečnou vraždou. Tou vlastní.

Volba lidskosti