POSLEDNÍ ČLÁNKYŘidič Roman Smetana, odsouzený za malování tykadel na plakáty politiků, se dnes dobrovolně vydal do rukou policie. Stalo se tak po třetí odpoledne na demonstraci odborářů a dalších nejméně dvaceti iniciativ na Václavském náměstí v Praze, které se v odhadu účastnilo 90-120 tisíc lidí.

Dav přítomných lidí svého národního hrdinu doprovázel až k policejní stanici, skandoval hesla o gestapu a policejním státě, také o tom, že Kalouska nechají dále krást, zatímco za kreslení tykadel zavírají lidi do vězení.

U vrat policejní stanice nedaleko Václavského náměstí došlo k malé potyčce, když se lidé snažili projít vraty do budovy. Pravděpodobně policista/kriminalista v civilu a v černých brýlích fyzickým zásahem vytlačil dav lidí před stanici, na což ho dav lidí přitlačil ke zdi a slovně zlynčoval.

Roman Smetana byl odsouzen ke 100 dnům vězení manželkou politika Langera (ODS) za malování tykadel na polepy ODS. Maloval i na plakáty jiných politických stran, ty na něj však nepodaly trestní oznámení. Do vězení však nenastoupil a byl celostátně hledaný.

 

 

Zatčený Roman Smetana jde na policejní stanici.

 

Zatčený Roman Smetana jde na policejní stanici.

 

Policie brání vrata policejní stanice, kam se snažil před malou chvílí dav proniknout.

 

Žena s nápisem Svobodu pro Romana Smetanu - je evidentní, že vydání Romana Smetany během demonstrace bylo naplánováno předem.

Dav lidí, který se shromáždil před policejní stanicí na podporu Romana Smetany.


Volba lidskosti