POSLEDNÍ ČLÁNKYDnes v pravé poledne se na Václavském náměstí v Praze hromadně upálilo 40 osob, mezi nimi 10 dětí a mladistvých. Policisté Václavské náměstí zcela uzavřeli a na případ uvalili informační embargo. Hlavní zpravodajské agentury dostaly pokyn o tragédii mlčet, redakce hlídají narychlo povolaní vojáci.

 

 

Přes rozsáhlé informační embargo na veřejnost prosakují informace o průběhu tohoto hrůzného činu. Mladé rodiny s dětmi se zúčastnily neohlášené demonstrace proti exekutorům. Když je policisté vyzvali k rozpuštění nepovoleného shromáždění, každá z rodin se polila benzínem a zapálila. Turisté, kteří byli v inkriminovanou dobu na místě neštěstí, uvádějí, že děti umíraly v objetí svých rodičů.

Tento nejkrutější způsob smrti mladé páry s dětmi zvolily proto, že je exekutoři a jim nápomocné soudy odsoudili k tiché a pomalé smrti vyhladověním a umrznutím, protože včas neuhradily nedoplatky za elektřinu. Až 70 % z dlužné částky tvořily poplatky za distribuci elektřiny, které se řídí platným cenovým rozhodnutím Energetického regulačního řádu.

Stalo se tak v den narozenin zesnulého prezidenta Václava Havla, na místě, kde se před čtyřiačtyřiceti lety upálil Jan Palach.

 


 
Právě jste dočetli novinářskou kachnu. Pravdou ale zůstává, že takových „upálených“ lidí včetně naprosto nevinných dětí máme v republice už tisíce. Ale protože se každý z nich zabil v různých koutech republiky, jejich smrt nikdy nevzbudila tolik mediální pozornosti, jako kdyby se po čtyřicítkách upálili přímo v centru Prahy.

Volba lidskosti