FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKY
Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se demonstrovalo proti dohodě ACTA. Hlavním záměrem dohody je globální vynucování politiky „duševního vlastnictví“, které jde na ruku filmovému a hudebnímu průmyslu.

Během odpoledne se na největším náměstí v jihočeské metropoli sešlo kolem třiceti lidí. Protest proti dohodě ACTA byl svolán narychlo, necelý jeden den před jeho konáním. Neměl žádného organizátora a nebyl nahlášen patřičným úřadům.

 

 

V Českých Budějovicích nejsou demonstrace obvyklé, a proto tak vysokou účast nikdo neočekával. Hlouček lidí strávil čas diskusí nad dohodou ACTA a jinými aktuálními problémy na internetové scéně.

Společně se shodli na tom, že dohoda ACTA neměla nikdy vzniknout za zády občanů a čeští zástupci ji v Tokiu neměli vůbec podepisovat.  Velká část volených zástupců do Evropského parlamentu neměla ani možnost se s oficiálním zněním dohody seznámit a vyjádřit se k ní. Tímto gestem se demokracie pomalu mění v diktaturu, alespoň podle některých účastníků protestu.

Kromě dohody ACTA přítomní kritizovali také činnost Ochranného svazu autorského (OSA). Například podle nich není v pořádku systém náhradních odměn, což je finanční kompenzace za možnost zkopírovat si autorské dílo pro vlastní potřebu. Finanční kompenzace se platí automaticky při koupi CD, DVD, paměťové karty či pevného disku. Odpůrci s tím ale nesouhlasí, náhradní odměny pro autory vnímají jako kolektivní presumpci viny za (ne)legální kopírování autorských děl, kterou musíte zaplatit i přes to, když si na paměťovou kartu chcete ukládat jen vlastní fotografie z digitálního fotoaparátu.

Za počátek vyšší informovanosti společnosti o problémech spojených se svobodou Internetu označují den, kdy na žádost FBI byla uzavřena služba MegaUpload. V prvé řadě služba údajně neporušovala žádné zákony. Dále díky FBI mnozí lidé ztratili přístup ke svým vlastním souborům. Stejně tak zůstává s podivem, jak na žádost americké FBI mohli zatknout občany Německa na území Nového Zélandu.

Na rozdíl od Prahy demonstranti nepřišli v maskách Guy Fawkese,  pouze jednu masku pověsili na ozdobnou kamennou vázu Samsonovy kašny.

Náhodní kolemjdoucí chtěli podepisovat petici proti dohodě ACTA. Tu ale u sebe zatím nikdo neměl, přislíbena byla až během únorových protestů. Demonstrace by měla v Českých Budějovicích pokračovat i zítra, od dvou odpoledne.

Přesně takto může přijít nejhorší představitelná totalita. Chcete ji?

Volba lidskosti