POSLEDNÍ ČLÁNKYŠokující příběh zažili zaměstnanci, kteří se dnes v dopoledních hodinách nacházeli v sídle Exekutorské komory ČR na pražské Pankráci. V prvním patře budovy Cimex, kde právě probíhalo jednání prezidia, došlo k nečekanému výbuchu aktovky, která ležela na chodbě před dveřmi kanceláře. Následkem exploze došlo k vyražení dveří, kterými do místnosti vzápětí vnikl gang pěti cikánů, ozbrojen samopaly a ručními granáty. Nastala střelba, křik a panika.

 

Bezpečnostní kamera umístěná na chodbě v prvním poschodí budovy Cimex zachytila tvář jednoho z útočníků Frankce romské armády, jak přes díru ve zdi odstřeluje členy prezidia Exekutoské komory ČR.

 

Na místě zůstali tři zastřelení lidé, prezident exekutorské komory Jan Prosek a jeho viceprezident Dan Končala utrpěli různě vážná zranění. Oznámila to dnes podle agentury ČTK policie s upřesněním, že pátrá po všech pěti střelcích.

Z analýzy kamerového záznamu vyplývá, že do kanceláře vnikla pětice mužů, kteří si na chodbě nasadili kukly. V rukou drželi samopaly vzor 61 Škorpion s tlumičem a ruční obranný granát F1, který během strategického ústupu odjistili a vhodili zpět do místnosti. Z neznámých příčin nevybuchl.

K útoku se přihlásila nově vzniklá teroristická organizace Frakce romské armády (FRA), která je inspirována 30-letým terorem západoněmecké levicové teroristické skupiny Frakce rudé armády, která byla aktivní v letech 1970-1998.

Ve svém manifestu píší, že už nemohli déle přihlížet „teroru“ ze strany exekutorské mafie propojené s českou justicí, realitními a advokátními kancelářemi, v neposlední řadě také se zaměstnavateli ve státních a soukromých firmách. Rozhodli se proto vzít spravedlnost do svých rukou a zločince, kteří české občany cíleně zadlužují, zlikvidovat.

Podle policejního mluvčího Bruna Bukowského se nejedná o jejich první útok.

Detektivové ÚOOZ SKPV skupinu podezírají, že koncem listopadu ubodala v Českých Budějovicích právničku, která se zabývala insolvencemi. Právnička nebyla policii neznámá, kriminalisté ji dlouhodobě podezírali, že od svých zadlužených klientů za své služby účtovala částky v rozmezí 10 – 20 tisíc korun, samotné dokumenty na insolvenci však k soudu nikdy nedodala.

Frakce romské armády je s vysokou pravděpodobností odpovědná i za bombový útok v sídle brněnské realitní kanceláře Sarin, která svým klientům vystavovala exkluzivní smlouvy na dobu neurčitou se smluvními pokutami ve výši 20 % z prodeje nemovitosti. Po podepsání smlouvy ale nemovitosti prodávala za 50-ti % částku z dohodnuté ceny, ovšem s provizí ve výši původní ceny. Za porušení podmínek smlouvy bylo považováno i to, že nemovitost bude zabavena v exekuci, k čemuž následně i došlo.

Členové skupiny byli širokou veřejností podezíráni i z říjnového pobodání Rudolfa Pikoly, předsedy znojemské buňky Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), ke kterému mělo dojít týden před volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Policejní mluvčí Bruno Bukowský ale útok popřel, Rudolf Pikola se po celou dobu těšil dobrému zdraví, jednalo se o cílenou desinformační zprávu, která měla za cíl zvýšit volební preference DSSS.

Detektivové se gangu cikánů snaží přijít na stopu. Samopaly vzor 61 Škorpion zřejmě pořídili již před více jak třemi lety od nebezpečného česko-slovenského gangu obchodníků se zbraněmi, jehož šest členů bylo koncem září roku 2010 zadrženo a obviněno z nelegálního obchodování se zbraněmi. Je proto možné, že skupina disponuje samopaly vzor 58, AK 47 Kalašnikov, SA 26, kulomety, nástražnými výbušnými systémy naplněnými semtexem, útočnou puškou CZ 858 Tactical a celou řadou obranných granátů.

Všechny jejich dosavadní oběti byly vybrány na základě informací z portálu Nepoctivci.cz, který představoval jakousi databázi podvodníků, nepoctivců ale i poctivců z celé České a Slovenské republiky. Samotný portál ale čelil i rozsáhlé kritice, že obsahuje informace zavádějící, nesmyslné a vylhané. Jeho činnost proto policie nedávno ukončila, ze zabaveného serveru se snaží zjistit IP adresy členů Frakce romské armády.

Státní smutek za zabité členy prezidia Exekutorské komory ČR byl vyhlášen na středu 4. prosince 2013.

 
——————————————————————————————————
Právě jste dočetli další článek z rubriky Novinářská kachna, který si klade za cíl poutavou formou upozornit na nekalosti, které se bez povšimnutí páchají na českých občanech.

 
Fakta a fikce:

 • V budově Exekutorské komory ČR na pražské Pankráci nedošlo k žádnému zločinu.
 • Sídlo Exekutorské komory ČR sídlí v prvním patře budovy Cimex na pražské Pankráci.
 • Prezident Exekutorské komory ČR se nejmenuje Jan Prosek a jeho viceprezident se nejmenuje Dan Končala.
 • Mezi orgány Exekutorské komory ČR skutečně patří prezidium, má pět členů.
 • Agentura ČTK žádný útok na Exekutorskou komoru neoznámila.
 • Teroristická organizace Frakce romské armády k dnešnímu datu neexistuje.
 • Západoněmecká skupina Frakce rudé armády skutečně existovala.
 • Podezření, že exekutorská mafie je propojena s českou justicí, realitními a advokátními kancelářemi, v neposlední řadě také se zaměstnavateli ve státních a soukromých firmách, je v občanech ČR pevně zakořeněno.
 • Policie nemá mluvčího Bruna Bukowského.
 • V Českých Budějovicích nebyla ubodána žádná právnička.
 • Ceny za právníky, kteří za vás připraví podklady pro insolvenci k soudu, se skutečně pohybují kolem 10 – 20 tisíc korun, ne-li výše. Toho zneužívá celá řada podvodníků.
 • V sídle brněnské realitní kanceláře Sarin žádná bomba nevybuchla, kancelář je fiktivní.
 • Exkluzivní smlouvy na dobu neurčitou se smluvními pokutami ve výši 20 % z prodeje nemovitosti jsou tvrdou realitou.
 • Fiktivní zpráva o pobodaném předsedovi znojemské buňky DSSS Rudolfa Pikoly se skutečně internetem šířila, stoupenci pravicově extremistické scény dodnes věří, že se událost stala. Ale nestala se.
 • Koncem září roku 2010 bylo skutečně zadrženo šest osob, které prodávaly výše uvedené zbraně na černém trhu.
 • Portál Nepoctivci.cz skutečně existoval a představoval jakousi databázi podvodníků, nepoctivců ale i poctivců z celé České a Slovenské republiky. Nyní je delší dobu nedostupný, není veřejně známo z jaké příčiny.
 • Za hlavní hrdiny novinářské kachny byli zvoleni Romové zcela záměrně, protože nejvíce novinářských kachen na českém internetu se týká jejich smyšlené kriminality.
 • Na ilustračním obrázku není zachycen samopal vzoru 61 Škorpion.
 • Na 4. prosinec 2013 nebyl vyhlášen žádný státní smutek.
 • Volba lidskosti