FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKY 
Facebooková stránka věnovaná Vladimíru PutinoviDíky Facebookovému detektivovi jsme například zjistili, kteří Češi přojevili před lety zájem zapojit se do činnosti proruských desinformačních médií na území České republiky – jednoduše odpověděli na inzerát na facebookových stránkách Vladimíra Putina, kde toto zaměstnání nabízeli.
 

Kdo náš kanál sleduje delší dobu, si jistě uvědomuje, že nejsme jen skupina lidí, která píše články na webové stránky, ale že jsme především skupina programátorů a vědců, která své znalosti využívá k rozkrývání dění na extremistické scéně. O naší úspěšnosti svědčí řada odvetných reakcí, ať už jde o fyzické ataky nebo právní žaloby zakázat nám naší publikační činnost.

Jedno z posledních zatím nepodaných trestních oznámení směřuje na zveřejňování seznamů facebookových fanoušků nenávistných skupin, jako je Islám v České republice nechceme. Cílem, proč to děláme, je jednak ukázat lidem, že téměř každá aktivita na Facebooku je veřejně dohledatelná, jednak se snažíme omezit počet fanoušků skupin, které šíří nenávist.

Domníváme se, že zveřejňovat veřejné informace není trestný čin a nedopouštíme se ani porušování ochrany osobních údajů.

Proto jsme se po webovém pavoukovi a různých forenzních nástrojích na odkrývání autorů fotografií rozhodli vytvořit javaskriptovou aplikaci, skrze kterou si budete moci o každém uživateli Facebooku najít velké kvantum na první pohled skrytých informacích.

Jde o první verzi Facebookového detektiva, která prodělá ještě řadu změn k lepšímu. Zatím umí vyhledávat základní údaje o profilech – co kde komentovaly, olikovaly, kde jsou na fotografiích, k jakým patří skupinám. V budoucnosti přidáme mnoho dalších funkcí včetně skriptu, který vám z url odkazu zjistí ID profilu a rozkopíruje ho do všech polí. Zaměříme se také na facebookové stránky a skupiny, aby bylo možné zjistit, kdo například zval k přidání se k té či oné skupině, či k olijkování té či oné stránky.

Věříme, že naše snahy oceníte a Facebookový detektiv vám pomůže v efektivním potlačování nenávistných nálad ve společnosti.

Volba lidskosti