POSLEDNÍ ČLÁNKYWebové stránky Českých lvů napadl neznámý hacker, který na síti vystupuje pod jménem Marcel Varnsdorfský (Nacionalistická mládež Šluknovsko). Před útokem vychvaloval činnost konkurenční nacionalistické skupiny RadicalBoys, na hacknuté webové stránky však umístil antifašistický obsah a svůj čin dokončil pokřikem „Alerta, alerta, antifascista!!!“

 

 

Čeští lvi představují extrémně pravicovou Lidovou milici nově vznikající Demokratické strany pracujících, která počátkem léta vyhlásila v České republice rasovou svatou válku (RAHOWA, z anglického Racial Holy War). Naplánovali do konce roku několik rasistických pochodů napříč republikou, které jsou známé pod označením Czech Lion Tour. Jejich cesty se setkávají se silným odporem ze strany antifašistů, připomeňme pokřiky „No Passaran!“ na Černém Mostě v Praze či zablokování trasy pochodu v Plzni.

Nadšeny z „úspěchů“ Českých lvů nejsou ale ani jiné ultrapravicové skupiny, jmenujme nacionalisty sdružující se kolem skupiny RadicalBoys. Byl to právě Pavel Sládek Matějný, kterému se koncem června podařilo odklonit trasu pochodu v Duchcově a rozpoutat tak jednu z prvních pouličních válek letošního roku. V podstatě vyfoukl slávu jak DSSS, tak i přítomným příznivcům RadicalBoys, kteří se jen vzmohli na hození lahve po Krupařovi, čímž se pochopitelně nemohou nikde pochlubit, protože by byli zatčeni. RadicalBoys ho ve svých prvopočátečních zprávách označili za policejního provokatéra z Duchcova, ale pan Matějný opakovaně prokázal, že policista není – hajloval v Kaplici před vlajkou Třetí říše, byl na pietním pochodě za Miloše Reha v Litvínově, byl dokonce i klíčovou postavou nepokojů jak v Duchcově, tak v Českých Budějovicích i v Ostravě.

 
Čtěte vysvětlení přímo od hackerů: Hacknuli jsme účet Marcelu Varnsdorfskému…

 

 

Kdo tak stojí za hackerským útokem na web cestilvi.org lze obtížně zhodnotit. Za povšimnutí ale stojí některé výroky Marcela Varnsdorfského, které by mohly leccos naznačit.

V prvé řadě hacker připomíná, že za budějovickým útokem stojí skupina RadicalBoys, nikoliv Čeští lvi. RadicalBoys jsou ultrapravicoví nacionalisté, v jejichž čele stojí bývalý elitní voják Martin Hrach z 131. smíšeného dělostřeleckého oddílu z Pardubic. Do médií se ale dostali zejména kvůli úniku interní zprávy Policie ČR týkající se domovních prohlídek při Akci Power (velké zatýkání neonacistů). Během nepokojů v Českých Budějovicích byl podle Jiřího Formana z Novinky.cz jedním ze zadržených právě Martin Hrach. Na Dlouhém mostě se navíc skupinka hajlujících mladíků jménem RadicalBoys představila. Syn čelního představitele DSSS Rudolfa Pikoly už dříve pro server Evropský rozhled svérázně uvedl: „Češti lvi rozpoutali leda hovno. Kdy půjde Šlégr zase nakupovat (čórovat) do Interspáru?“

Marcel Varnsdorfský dále upozorňuje, že Jiří Šlégr alias Jiří Wraith, vůdčí postava Českých lvů, je policejní donašeč, který vynesl fotky z neonacistických koncertů – a on pouze chrání budoucnost nacionálního hnutí. Dále podotýká, že Antifa se chystá zveřejnit informace o sourozencích Šlégrových a že ukradla interní zprávu RadicalBoys.

Po tom všem by se mohlo zdát, že hacker je spřízněný s nacionální skupinou RadicalBoys, kdyby ovšem vzápětí nepřeměnil celý web k obrazu Antify a neumístil na ni odkaz na FB komunitu Proti projevům nenávisti na FB (toho času cca 160 fanoušků), a nezačal provolávat „Alerta, alerta, antifascista!!!“ Komunita Proti projevům nenávisti na FB na událost zareagovala ihned po útoku, samotná Antifa až druhý den, protože se věnovala článku o Draganu Petrovičovi, srbskému šéfovi Blood and Honour operujícímu z Prahy.

První z FB skupin se v minulosti hojně zastávala Jirky Hrebenara, který je na internetu pronásledován nacionalisty kvůli svým článkům, dnes už na domeně Hrebenar.eu. Pan Hrebenar je zapálen do kritizování neonacistů, provádí různé investigace a monitoring, v neposlední řadě vyniká v IT technologiích. Byl to Jiří Hrebenár, kdo hacknul web Českých lvů?

Mezi další zajímavosti, které už s tématem nemusejí příliš souviset, patří především to, že zástupci Českých lvů čelí obrovskému útoků ze strany tzv. trollů. Tito trollové se přidávají do skupiny jako neonacisté, chovají se jako neonacisté, ale svými stupidními příspěvky činnost skupiny zcela degradují. Trollingu se v České republice věnuje hojně Česká pirátská strana. Někteří současní i bývalí členové strany se otevřeně doznali, že České lvy už svými komentáři zamořili. Jejich akce nejsou nijak plánované, prostě na Facebooku vidí, že někdo z jejich přátel začal trollovat, no a tak se ze svého vlastního rozhodnutí přidávají, protože se jim to prostě líbí.

Okolnosti kolem hackerského útoku na portál cestilvi.org naznačují, že za útokem by mohl stát antifašista, který se díky profesionálnímu trollingu snaží mezi sebou rozeštvat už beztak rozeštvané nacionální skupiny.

 
Přílohy:
 
Hacker oznamuje ve FB skupině Českých lvů, že na ně zaútočí:
 

 
Printscreen napadeného webu Českých lvů:
 

 
Komunita Proti nenávisti na FB má na napadeném webu vložené komentáře z Facebooku a na hackerský útok zareagovala okamžitě níže uvedeným komentářem:
 

 
Mezi nejznámější hackery ultrapravicové scény patří bezesporu nacionální hackeři, jejichž trofeje se objevuji na portálu White-Media.info:
 

Volba lidskosti