FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKY 

Asociace nezávislých medií, 1. 6. 2016

Asociace nezávislých medií, 1. 6. 2016, ilustrační obrázek


 

V úterý 10. května 2016 sestupuji po schodech do sklepních prostorů pražského Slovenského domu v Soukenické ulici, kde se chystá schůze Asociace nezávislých médií (ANM) se zástupci českých desinformačních médií. Na té by se mimo jiné mělo projednávat komunitní financování alternativ. Jedná se o jednu ze zpravodajsky nejdůležitějších událostí na desinformační scéně za rok 2016.

Ve sklepení bez oken překvapivě nesedí žádná mládež, jak by se dalo očekávat, ale různé významné osobnosti mediálního a bezpečnostně zpravodajského života. Jsem tam mezi nimi nejmladší. Petr Žantovský z Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha se mě ptá, jaké zastupuji médium. Uvádím Evropský rozhled. Ano, ten Evropský rozhled, který zveřejňuje investigativní články o extremistické scéně, ruských trolech a desinformační scéně. Přesto říká, že to tu jsem správně a ať se posadím.

Další, kdo mi hned padne do očí, je starší sympatický pán v modré výrazné šále. Jmenuje se Stanislav Novotný a jde o bývalého prezidenta Policie ČR, kterého musel z funkce odvolat ministr vnitra Jan Ruml kvůli přílišným personálním změnám. Vím o něm málo. Občas publikuje na pravicově extremistických portálech, jeho texty však nejsou v rozporu se zákonem. Jeho jméno se stejným datem narození se nachází v archivech StB. Do Protokolu registrace svazků agenturního a kontrarozvědného rozpracování ho zaregistroval Statisticko-evidenční odbor Federálního ministerstva vnitra dne 5. března 1986 pod krycím jménem Petr a jeho složka byla zničena. A pak mám už jen nevěrohodnou informací, že by měl stát včele nově vznikajícího útvaru na sledování alternativních médií při Ministerstvu vnitra. Bylo by velmi absurdní, kdyby dohled nad desinformační scénou v České republice měl útvar řízený člověkem, které tyto portály financuje.

Mezi dalšími přítomnými vidím Jana Korála z NWOO.org, předsedu Světového sdružení Slováků v zahraničí Vladimíra Skalského, předsedkyni Slovensko-českého klubu Naďu Vokušovou, Lukáše Petříka za EUportál, Václava Novotného z Ne Základnám a neznámého Slováka v důchodovém věku.

Asociace nezávislých médií je nově vzniklé uskupení, jehož cílem je finančně a právně podpořit malá alternativní média, především ta, která „brání Evropu před uprchlickou krizí“.

Projekt komunitního financování si klade za cíl financovat ta média, která viditelně a zřetelně umístí informace o financování prostřednictvím ANM na svých webech. Takové weby se pak budou účastnit nárazových kampaní, které ANM spustí. Dárci budou posílat dary přes ANM, které je bude distribuovat dále. Po domluvě s dárcem se buď dar rozdělí mezi všechna zúčastněná média nebo pro jedno konkrétní. Kdo si pamatuje financování magazínu Adbusters skrze Tides Foundation & Tides Center, pochopí, že i v tomto případě půjde o skrývání konkrétních dárců pro konkrétní médium.

Květnová schůze byla už druhá v pořadí. Ta první, jak se dá do vyprávění Petr Žantovský, se konala na sklonku loňského roku (2015) a sešli se na ní lidé jako Stanislav Novotný, Ondřej Geršl a nechyběl ani spolupracovník BIS Jan Schneider.

Pravidelné schůzky se konají každou první středu v měsíci ve sklepeních Slovenského domu v Soukenické ulici. Užší jádro se schází vždy o hodinu dříve, než ostatní pozvaní členové a příznivci ANM. Na schůzky jsou zváni jen ti lidé, kteří nejsou v žoldu korporací, neberou státní dotace ani je nevyplácí nějaká politická strana, tedy ti, kteří pracují sami na sebe.

Impulsem k založení ANM byl údajně plánovaný zásah Ministerstva kultury, Evropské komise a jiných do regulace internetu, jimi vnímaný jako zásah do svobody slova. Plánují se ale angažovat i co do změn v rozhlasovém a televizním vysílání a společně půjdou proti veřejnoprávním médiím.

Ke květnovému dni se k ANM hlásilo 25 členů. Za nezávislá média byl uveden EUportál Lukáše Petříka, NWOO Jana Korála a AC24 Ondřeje Geršla. Na první schůzku přišlo asi 20 až 30 lidí, ale aktivita u ostatních ustala. Podle Jana Korála jsou tak 2 až 3 lidé, kteří chtějí něco dělat, ostatní jsou notoričtí kverulanti.

Ačkoliv ANM klade důraz na nepolitičnost, jedna věc je jasná – musí se společně postavit proti imigrační vlně a Evropské unii. Také je důležité jít proti České televizi. Na schůzi ANM se domlouvali, jak všechny alternativy v červnu proti České televizi vypálí „jednu věc“. O jakou věc šlo, není jasné, protože se v červnu nakonec nic nestalo.

Hodně se diskutovalo, jestli zapojit do Asociace antiimigrační weby. Mají mezi sebou zástupce, kteří jdou jednoznačně proti americkému radaru, ale i takové, kteří se věnují migraci, například Michala Semína. Martina Konvičku ve svých řadách nechtějí, protože jde o nespolehlivou kontroverzní osobu. U Adama B. Bartoše se teprve rozhodují, jestli jeho média zapojí, nebo ne. Na minulé schůzce byl přítomen i Jan Schneider, spolupracovník BIS. Ten řešil ministra spravedlnosti Roberta Pelikána a jeho nápad zavírat kritiky islámu. Těmto tématům by se proto mohli věnovat.

Mluvilo se i o počátcích vzniku Parlamentních listů, kdy Radim Panenka s Richterovou (zvukový přepis jména) vystříleli všechny nepoužitelné lidi bez kvality. Bez toho kvalitní média nejdou dělat.

Řešila se i Sněmovna a jednotlivé zapojení politiků do jejich plánů. Trnem v oku je ministr obrany Martin Stropnický, protože dokáže rozpohybovat události směrem, který se jim nezamlouvá. Václav Novotný přiznal, že si natáčejí na kameru politiky při jednáních kolem kulatého stolu a například na Helenu Langšádlovou mají materiál, který použijí proti ní, když mění názory.

Petr Žantovský krátce zmínil nedávné výroky Marvanové a Gabala k alternativním médiím (chtěli desinformační weby potlačovat). Marvanová je klidně označí za služebníky Kremlu, přitom oni pracují v podstatě zadarmo a s Kremlem nemají nic společného.

Kritice se nevyhnula ani skupina Roberta Břešťana (Hlidacipes.org), která se prý organizuje s jasným politickým cílem a finančním zadáním.

Závěrem nutno podotknout, že většina alternativním médií má mezi svými spolupracovníky osoby, které nikdo nikdy neviděl a ti vystupují pouze přes internet. Sami majitelé alternativ nevědí, o koho se jedná.

Volba lidskosti