FACEBOOKOVÝ DETEKTIV


Facebookový detektiv dokáže najít různé informace o facebookových profilech. Jediné, co potřebujete, je znát ID profilu, o který se zajímáte.

1. Přihlašte se na Facebook

2. Jděte na zájmový profil

3. Zkopírujte url adresu profilu

4. Nechte si ji převést na ID, například tady.Pozn. Časem vytvoříme vlastní skript.

5. ID profilu vložte níže do polí a hledejte.


PříspěvkyPříspěvky, které profil napsal

Příspěvky, ve kterých je profil označen

Příspěvky, pod kterými profil komentoval

Příspěvky, které se profilu líbily


Fotografie


Fotografie s označeným profilem

Fotografie nahrané uživatelem

Fotografie, na kterých je profil označen

Fotografie, které profil okomentoval

Videa, na kterých je profil označen

Fotografie, které se profilu líbily


OstatníSkupiny, ve kterých je profil členem.

Soukromé skupiny, ve kterých je profil členem.

Přátelé profilu.

Stránky, které se profilu líbí.


POSLEDNÍ ČLÁNKY 
I am the hacker enter my world
 
Některé velké instituce mají stále problémy se zabezpečením dat o svých klientech. Nyní jedna z českých zdravotních pojišťoven nevědomky zveřejnila na internetu jména svých klientů spolu s čísly průkazu zdravotního pojištěnce. O jakou jde pojišťovnu z pochopitelných důvodů nelze sdělit, neboť informace o klientech jsou stále k dohledání.

Tentokrát se závažná bezpečnostní díra objevila u nástroje k ověření platnosti průkazů zdravotního pojištěnce. Přes tento nástroj si klienti ověřují, do kdy jim průkaz platí, a lékaři si mohou snadno ověřit, jestli je klient stále vedený u dané pojišťovny nebo používá průkaz bývalé pojišťovny, případně falzifikát.

Jediné, co k tomu potřebujete, je opsat číslo průkazu do webového formuláře a následně se vám objeví další informace o pojištěnci. Mezi takové údaje patří jméno, příjmení, datum platnosti karty a číslo karty pojištěnce. A z těchto údajů lze odvodit další informace – především že daná osoba je pojištěná právě u této pojišťovny a že klient pracuje v pracovním sektoru, na který se pojišťovna zaměřuje, nebo má někoho takového v blízkém příbuzenském vztahu.

Čísla zdravotních průkazů jsou ovšem generována sekvenčně a případnému hackerovi nebrání, aby si tímto způsobem opatřil informace i o klientech, jejichž průkaz se mu fyzicky nikdy nedostal do rukou.

Ze zkušenosti víme, že i po opakovaném upozornění na bezpečnostní díru české instituce nepřijmou žádná opatření, která by dalšímu úniku dat zabránila. Máme tu tak bezpečnostní složky, které skrze veřejné pgp keyservery zveřejňují jména svých zaměstnanců a názvy utajovaných operací, ale také zásilkové služby, které si dělají časový přehled, kdy doma klienta nezastihly a byt je tak vhodný například pro návštěvu bytaře.

Volba lidskosti