- Evropský rozhled - https://www.evropsky-rozhled.eu -

České Noční vlky při návratu z Moskvy zasáhla tragédie

 

Bady na Olšanských hřbitovech 6. května 2019


 

Cesty vítězství 2021 pro české Noční vlky skončily tragicky. Při návratu z Moskvy na území Polska zahynul jeden z výrazných představitelů známý jako Bady.

„Včera, dne 13.5.2021 tragicky zahynul náš věrný kamarád a přítel Bady. Motorkář srdcem i duší, drsného vzhledu, ale dobrého a neuvěřitelně laskavého srdce. Prožili jsme toho za poslední roky skutečně mnoho společného. Navždy zůstaneš v našich srdcích. Odpočívej v pokoji. NV MC Evropa,“ oznámili na oficiální stránce Noční vlci Evropa [1].

Vůdce Noční vlků Alexandr Zaldostanov se o tragédii dozvěděl [2] během návštěvy klubové kaple archanděla Michaela na ukrajinském Donbase, kde pro něj následně zapálili svíčky.

Bady žil v Ústí nad Labem a zúčastnil se všech Cest vítězství. Letos s českými Nočními vlky cestoval do Moskvy na oficiální Cesty domů 2021.

David Sýkora, který zastoupil hlavní představitele českých Nočních vlků během piety 5. května 2021 na Olšanských hřbitovech [3], uvedl, že čeští motorkáři jedou do Moskvy v teplotách při bodu mrazu a ve sněhu, tedy v podmínkách nepříznivých pro motovýlet. O osm dní později cestou domů došlo k tragické havárii.